AMD Sisteme Hackintosh Yüklemek

Dostum kaybettiğin dosyaları recuva ile kurtarabilirsin. Bir derin taramaya bakar yani ;)

İndirme işlemi bitti şimdi DVD'ye yazdıracağım. :D

- - - Güncellendi - - -

Şimdi DVD'ye hangi hızla yazdırayım?

q4bu6.png

Ben geçemedim :) DVD'den boot ettirebildim ama gri ekran ve apple logosu gelmiyor. :(

Bende de kurulum ekranına geçemeden bilgisayar yeniden başlatıyor. Şu Apple logosunu bi göremedik. :D

- - - Güncellendi - - -

Ben geçemedim :) DVD'den boot ettirebildim ama gri ekran ve apple logosu gelmiyor. :(

aynı sorun bendede oldu. Çözümünü anlatayım. :D

Sorunumuz :
Nires'h indirdim ve DVD'ye yazdırdım ama bilgisayar durmadan yeniden başladı. Bu problemin çözümü aşağıda. :D

Gerekli Program
Active@ İSO Burner

iAtkos İçin Çözüm :
Elimde iAtkos S3 V2 vardı. Aynı program ile DVD'ye yazdırdım. BIOS'dan sadece SATA'yı AHCI yaptım ve Bilgisayarı DVD ile başlatım daha sonra S3 V2 ekranı geldi F8 tuşuna bastım ve -x -v komutu yazdım ve neredeyse 15-20 dakika bekledim. Daha sonra gri bir ekran geldi orada 3-4 dakika bekledim ve dilinizi seçin ekranı geldi. ondan sonrada bildiğiniz Mac kurulum ekranları... bu arada sistemim Amd A6 :D

Nires'h İçin Çözüm :
Nires'h boot ekranında nires'h installer üzerine gelip bu kodu yazıyorsunuz -x -v ve enter tuşunuza basıyorsunu :D sabırla bekliyorsunuz...

q4lwm.jpg

q4lx8.jpg

q4lxx.jpg

q4m1c.jpg

Sadece bir sorunum kaldı oda dilin Türkçe olmaması ama berki kurulumdan sonra olur. DualBoot Yapabilirsem çok iyi olacak. :D

- - - Güncellendi - - -

Herkese kurulumda başarılar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 4x ile dvdye yazdırdım aynı sorun. Ama sanal makineye kurulum yapıyor o dvd ile.

Sistemim amd tekrar hatırlatayım. Yazmam gereken başka kod mu var acaba?

Edit: -amd şeklinde de denedim, -x -v de denedim. Hatta üçünü bir arada da denedim. Ama malesef elma gelmeden bilgisayar kendini resetliyor.

Edit 2:

"Kernel Cache"=\amd arch=i386 -v şeklinde denedim. Biraz ilerleme oldu sanki ama sonra aynı menü geldi ve seçim yaptıktan sonra şu hatayı aldım:
rbcy.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı