Çözüldü AMD sürücüsü vs NVIDIA sürücüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FurkanAk19

Picopat
AMD sürücülerin zamanla FPS artışına ve NVIDIA Driver'ların zamanla FPS düşüşüne neden olduğuyla ilgili şeyler duydum ben zaten AMD ekran kartı almayı planlıyordum ama NVIDIA bir kart ile arada kalmıştım hangisi daha iyi ve kapsamlı sürücü güncellemesi yapıyor yardımcı olur musunuz?
NVIDIA sürücüler hakkında duyduklarım doğruysa benimle beraber sistem toplayacak arkadaşlarımı da uyarmış olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD ekran kartını almak istiyorsanız bekleyeceksiniz. Diğer kullanıcılar sorunlar bitti diyene kadar almayın. NVIDIA'da böyle bir sıkıntı yok. Elbet sıkıntı yaşayan var ama sırf bu forumda bile ekran kartı hatası olarak sürekli AMD görülürken tek tük NVIDIA görülüyor. NVIDIA hataları genel olarak düşük GPU kullanım oranı ile ön plana çıkarken AMD hataları siyah ekran, Wattman, FPS dropları gibi sorunlarla ilgili oluyor.
Topladığını.

Ben yüksek ihtimal Sapphire RX 5700 XT Pulse alacağım.
Bütçeyi Ryzen 7 3700X'e harcasam rahat yayın yapabilir miyim?
Benim topladığım sistem şöyle.

Ryzen 7 3700X.
MSI B450M PRO-VDH Max.
Sapphire RX 5700 XT Pulse.
Neo Forza 3600MHz 8x2 RAM.
Adata XPG Pro SX8200 PRO 512 GB M.2 SSD.
Dark diamond Pro mesh kasa.
High Power 700W +80.

3700X için bir gereklilik var mı? O kadar yükselene kadar ekran kartı, depolama, kasa ya da işlemci soğutucusu için yatırım yapılırdı. Ryzen 5 3600 ve Ryzen 5 3600X çok kaliteliler zaten.

3700X için bir gereklilik var mı? O kadar yükselene kadar ekran kartı, depolama, kasa ya da işlemci soğutucusu için yatırım yapıldı. Ryzen 5 3600 ve Ryzen 5 3600X çok kaliteliler zaten.

Çok sağ ol
Sayende toplayacağım kasa kafamda şekillendi artık.

Ryzen 5 3600.
MSI B450M PRO-VDH Max.
Sapphire Pulse RX 5700 XT.
High Power 700W +80.
Eski PC satıp güzel bir 144Hz 27 inch monitör.
Ve RTX 2070 Super için oluşan 1000TL'lik fark ile sıvı soğutma alırsam harika olur benim için.

Çok sağ ol
Sayende toplayacağım kasa kafamda şekillendi artık.

Ryzen 5 3600.
MSI B450M PRO-VDH Max.
Sapphire Pulse RX 5700 XT.
High Power 700W +80.
Eski PC satıp güzel bir 144Hz 27 inch monitör.
Ve RTX 2070 Super için oluşan 1000TL'lik fark ile sıvı soğutma alırsam harika olur benim için.

Tabi sonuçta kullanacak olan sizsiniz ama bütçeniz dahilinde ben bu sistemi toplayabildim:

Galax 2070 Super WTF ile 5700 XT Pulse karşılaştırılmaması gereken kartlar yok yani biri en en en kaliteli ve iyi 2070 Super modellerinden biri diğeri ise en kalitesiz 5700 XT modellerinden biri yani karşılaştırılmaması gereken kartlar ve aynı performansı da vermiyorlar 2070 Super %10 civarı daha güçlü sayılır ki 5700 XT daha çok 2060 Super/ 2070 benzeri performans veriyor 2070 Super ile kıyaslanamaz ve zaten yayın için alıyorsanız nvenc sebebiyle tartışmasız RTX almak daha mantıklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TimeSpy yani DX 12 testinden de belli oluyor arada çok fark yok 5700 XT almaya bence değmez ki işin içinde yayın da varsa 5700 XT'yi atın çöpe daha nvenc gibi bir teknolojisi yok. :D

Galax 2070 Super WTF ile 5700 XT Pulse karşılaştırılmaması gereken kartlar yok yani biri en en en kaliteli ve iyi 2070 Super modellerinden biri diğeri ise en kalitesiz 5700 XT modellerinden biri yani karşılaştırılmaması gereken kartlar ve aynı performansı da vermiyorlar 2070 Super %10 civarı daha güçlü sayılır ki 5700 XT daha çok 2060 Super/ 2070 benzeri performans veriyor 2070 Super ile kıyaslanamaz ve zaten yayın için alıyorsanız nvenc sebebiyle tartışmasız RTX almak daha mantıklı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Timespy yani DX 12 testinden de belli oluyor arada çok fark yok 5700 XT almaya bence değmez ki işin içinde yayın da varsa 5700 XT'yi atın çöpe daha nvenc gibi bir teknolojisi yok. :D

Ryzen 5 3600 RTX 2070 Super ile herhangi bir darboğaz yapar mı?

AMD sürücülerin zamanla FPS artışına ve NVIDIA Driver'ların zamanla FPS düşüşüne neden olduğuyla ilgili şeyler duydum ben zaten AMD ekran kartı almayı planlıyordum ama NVIDIA bir kart ile arada kalmıştım hangisi daha iyi ve kapsamlı sürücü güncellemesi yapıyor yardımcı olur musunuz?
NVIDIA sürücüler hakkında duyduklarım doğruysa benimle beraber sistem toplayacak arkadaşlarımı da uyarmış olurum.
Piyasayı 1 yıldır takip ediyorum. Çözdüğüm kadarıyla rx 570 le 1050 ti aynı segmente kartlarmış. Rx 570 1050 ti ı şu an tokat manyağı yapıyor. Amd sürücüleri 2 yıl sorunlu saç baş yoldurtsa da nvidia zamanla ekran kartınının performansını bitiriyor. Uzun vadede amd, Kısa vadede nvidia . Çok paran varsa nvida al. Benim gibi fasfakir ve cimri isen amd daha iyi.

Piyasayı 1 yıldır takip ediyorum. Çözdüğüm kadarıyla RX 570 le 1050 Ti aynı segmente kartlarmış. RX 570 1050 Ti'ı şu an tokat manyağı yapıyor. AMD sürücüleri 2 yıl sorunlu saç baş yoldurtsa da NVIDIA zamanla ekran kartınının performansını bitiriyor. Uzun vadede AMD, kısa vadede NVIDIA. Çok paran varsa NVIDIA al. Benim gibi fasfakir ve cimri isen AMD daha iyi.

AMD Driver sorunlarının artık olmadığını söylüyor çoğu kişi ben de buna bakarak RX 5700 XT Pulse modelini almanın benim için F/P konusunda çok iyi olacağını düşündüm.
Kartın diğer modellere göre yük bindirsen bile hava sirkülasyonu iyi olan bir kasada en fazla 78-80 derecelere çıktığını gördüm ki böyle bir kartın ısınması gayet normal.
Ben sadece yayın dışında ağır oyunlar oynayacağım.
Yayında ise LoL ve Valorant oynarım diye düşünüyorum.
Ama yine de insanlara danışmak istedim çünkü eğer benim için her anlamda daha iyi olacaksa 10-15 FPS'den feda edip kafam rahat bir şekilde RTX 2070'de kullanabilirim sonuçta orta ayarlarda PUBG yayını da yapabilirim.

AMD Driver sorunlarının artık olmadığını söylüyor çoğu kişi ben de buna bakarak RX 5700 XT Pulse modelini almanın benim için F/P konusunda çok iyi olacağını düşündüm.
Kartın diğer modellere göre yük bindirsen bile hava sirkülasyonu iyi olan bir kasada en fazla 78-80 derecelere çıktığını gördüm ki böyle bir kartın ısınması gayet normal.
Ben sadece yayın dışında ağır oyunlar oynayacağım.
Yayında ise LoL ve Valorant oynarım diye düşünüyorum.
Ama yine de insanlara danışmak istedim çünkü eğer benim için her anlamda daha iyi olacaksa 10-15 FPS'den feda edip kafam rahat bir şekilde RTX 2070'de kullanabilirim sonuçta orta ayarlarda PUBG yayını da yapabilirim.
Amd nin yeni ekran kartlarının ne kadar problemli olduğunu anlamak istiyorsan birkaç forum sitesini 3-5 gün takip et.

Geri
Yukarı