Çözüldü AMD sürücüsü vs NVIDIA sürücüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FurkanAk19

Picopat
AMD sürücülerin zamanla FPS artışına ve NVIDIA Driver'ların zamanla FPS düşüşüne neden olduğuyla ilgili şeyler duydum ben zaten AMD ekran kartı almayı planlıyordum ama NVIDIA bir kart ile arada kalmıştım hangisi daha iyi ve kapsamlı sürücü güncellemesi yapıyor yardımcı olur musunuz?
NVIDIA sürücüler hakkında duyduklarım doğruysa benimle beraber sistem toplayacak arkadaşlarımı da uyarmış olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AMD ekran kartını almak istiyorsanız bekleyeceksiniz. Diğer kullanıcılar sorunlar bitti diyene kadar almayın. NVIDIA'da böyle bir sıkıntı yok. Elbet sıkıntı yaşayan var ama sırf bu forumda bile ekran kartı hatası olarak sürekli AMD görülürken tek tük NVIDIA görülüyor. NVIDIA hataları genel olarak düşük GPU kullanım oranı ile ön plana çıkarken AMD hataları siyah ekran, Wattman, FPS dropları gibi sorunlarla ilgili oluyor.
Piyasayı 1 yıldır takip ediyorum. Çözdüğüm kadarıyla RX 570 le 1050 Ti aynı segmente kartlarmış. RX 570 1050 Ti'ı şu an tokat manyağı yapıyor. AMD sürücüleri 2 yıl sorunlu saç baş yoldurtsa da NVIDIA zamanla ekran kartınının performansını bitiriyor.

Sadece RX 570 konusu öyle oldu ama TimeSpy'de aldığı puan sabit ki o da DX 12 performans testi ve orada zaten RX 570'in 1050 Ti'ı sollaması normal ki RX 570'e sonrada 1650 rakip çıkmıştı sözde ama DX 12 performansı yine düşüktü mesela kısaca 1050 Ti mevzusu öyle oldu diye bu tüm kartlar için geçerli diye bir şey yok mesela zamanında RTX 20 Super kartlar, rakipleri RX 5000 kartlar karşısında çok geride olabiliyorken şu an güncel Driver'lerde daha yakın örneğin 2060 vs 5700 konusunda eskiden RX 5700, 2060 Supere yakın performans veriyordu ama şu an 2060 ile yakın performansta denebilir ve 2060 Super şu an 5700 XT'ye yakın bir kart TimeSpy puanı da yakın ona göre artıyor denebilir DX 12 testi neyse işte böyle. :D

Sadece RX 570 konusu öyle oldu ama TimeSpy'de aldığı puan sabit ki o da DX 12 performans testi ve orada zaten RX 570'in 1050 Ti'ı sollaması normal ki RX 570'e sonrada 1650 rakip çıkmıştı sözde ama DX 12 performansı yine düşüktü mesela kısaca 1050 Ti mevzusu öyle oldu diye bu tüm kartlar için geçerli diye bir şey yok mesela zamanında RTX 20 Super kartlar, rakipleri RX 5000 kartlar karşısında çok geride olabiliyorken şu an güncel Driver'lerde daha yakın örneğin 2060 vs 5700 konusunda eskiden RX 5700, 2060 Supere yakın performans veriyordu ama şu an 2060 ile yakın performansta denebilir ve 2060 Super şu an 5700 XT'ye yakın bir kart TimeSpy puanı da yakın ona göre artıyor denebilir DX 12 testi neyse işte böyle. :D
5700 xt 2070 ile aynı performansta, 2-3 yıl sonra bir daha bakmak lazım kartlar yeni karşılaştıracak bir durum yok yani.

Geri
Yukarı