AMD uluslararası garanti desteği deneyimim

Ryzen 5 1600AF kullanıyordum ve 3 yıllık garantisinin bitmesine 5 gün kala bozuldu. Bugün dhl ile gönderim yapacağım. Umarım garanti kapsamına girer.

Merhaba, Bu RMA nereden başlatılıyor?

https://www.amd.com/en/support/kb/warranty-information/rma-form. Bu linkteki gerekli yerleri doldurunca ticket atmış oluyorsun, onlar sana mail ile dönüyor.

Arkadaşlar bugün mesaj geldi DHL'den. AMD ürün göndermiş ve gümrükte takılmış. Bilgi almak için DHL'yi aradığımda ürünün 175$ değerinde olduğunu, 150€ yu geçtiğini söyledi ve ticari olup olmadığını sordu. Bende içinde bilgisayar işlemcisi olduğunu ama hangi model olduğunu bilmediğimi söyledim. Garantiden değişim ürünü olduğunu söyledim. 3 gün içinde geri döneceklerini söylediler. Sizce yüksek miktarda gümrük vergisi ödetirler mi?

https://www.amd.com/en/support/kb/warranty-information/rma-form. Bu linkteki gerekli yerleri doldurunca ticket atmış oluyorsun, onlar sana mail ile dönüyor.

Yeni gelişme:

Arkadaşlar bugün mesaj geldi DHL'den. AMD ürün göndermiş ve gümrükte takılmış. Bilgi almak için DHL'yi aradığımda ürünün 175$ değerinde olduğunu, 150€ yu geçtiğini söyledi ve ticari olup olmadığını sordu. Bende içinde bilgisayar işlemcisi olduğunu ama hangi model olduğunu bilmediğimi söyledim. Garantiden değişim ürünü olduğunu söyledim. 3 gün içinde geri döneceklerini söylediler. Sizce yüksek miktarda gümrük vergisi ödetirler mi?

Son düzenleme:
Merhaba,
Bende bu gün alınması için DHL'den randevu oluşturdum.Birazdan gelip almalarını bekliyorum.
İçerisine not yazdım 150€ geçince gümrük değerlendirmesine tabi oluyormuş.
Geri gönderimde üzerine Arızalı Üründür şeklinde ibare eklenmesini ve kutusuz gönderilmesini rica eden bir not ekledim. Bakalım neler olacak.
Eğer bu not işe yararsa @Claymiles sayesinde.

"Arkadaşlar bugün mesaj geldi DHL'den. AMD ürün göndermiş ve gümrükte takılmış. Bilgi almak için DHL'yi aradığımda ürünün 175$ değerinde olduğunu, 150€ yu geçtiğini söyledi ve ticari olup olmadığını sordu. Bende içinde bilgisayar işlemcisi olduğunu ama hangi model olduğunu bilmediğimi söyledim. Garantiden değişim ürünü olduğunu söyledim. 3 gün içinde geri döneceklerini söylediler. Sizce yüksek miktarda gümrük vergisi ödetirler mi?"

@habdullah DHL nin gümrük için görevlendirdiği adam ürünün tamir edilmiş veya 2.El olduğu anlaşılırsa italatı gerçekleştiremeyecekleri söyledi. Başka birini tutacakmışım. Sıfır ürün olduğunu söyledim, garanti den geldiğini, satın almadığımı söyledim. 2 tane belge doldurup, kimlik fotokopisi ve ürünün görselini mail olarak gönderince işlemlere başlayacakmışlar

Bu durumda gümrük vergisi çıkmayacak mı?
Aslında AMD ve DHL'nin tecrübesine bıraktım kendimi.
Acaba toplam ne kadar masraf çıkacak. Senden bilgi bekliyorum.
Benim gönderdiğim 5950x 700usd civarında

@habdullah DHL nin gümrük için görevlendirdiği adam ürünün tamir edilmiş veya 2.El olduğu anlaşılırsa italatı gerçekleştiremeyecekleri söyledi. Başka birini tutacakmışım. Sıfır ürün olduğunu söyledim, garanti den geldiğini, satın almadığımı söyledim. 2 tane belge doldurup, kimlik fotokopisi ve ürünün görselini mail olarak gönderince işlemlere başlayacakmışlar

Benim gönderdiğim 5950x 700usd civarında

Merhaba, @Claymiles
Gümrük için ne kadar ücret istedileri belli oldu mu ?

Son düzenleme:
Benim gönderdiğim 5950X 700USD civarında.

Benim gönderdiğim 5950X 700USD civarında.

Merhaba, @Claymiles
Gümrük için ne kadar ücret istedileri belli oldu mu?

Henüz bir haber gelmedi bekliyorum. Gümrük incelemesi gerçekleştiriliyor yazıyor.

Benim bilgisayarda kernel power 41 hatası var. Günde 2,3 kere kendine reset atıyor. Gittim 5900x aldım düzeldi gibi. R5 3600x takılıydı 2020 mayıs ayında almıştım. Bu hata yüzünden değiştirirlermi sizce ?

Yeni konular

Geri
Yukarı