Sinerji Bilgisayar Alışveriş Deneyimim ve Garanti Süreci

Kranovar

Kilopat
Yer
Antartika
Sinerji Bilgisayardan 24.06.2018 Tarihinde hazır bir sistem aldım. İlk sorunum ekranda yırtılma nedeniyle başladı. FreeSync monitor kullandığım için yırtılma tuhaf gelmişti. Sistemi bu sorundan dolayı garantiye yolladım. İlk yollayışımda sorun yok diye geri yolladılar bu işler böyle oluyor ülkemizde:) ben de tekrardan yolladım bu işlemi birkaç kez yaptık sonunda parça değişecek GPU bozulmuş dediler. İyi tamam dedim:) Sistem bana geri geldi tabii bilgisayarı açıyorum ekrana görüntü gelmiyor bu sefer. Arkadaşları aradım bu bilgisayar açılmıyor. Kargoda arızalanmıştır dediler(Hiç kendilerinde suç kondurmaz mübarekler.) Her neyse bizim kart gene yolcu oldu. Sinerjiyi aradım birkaç gün sonra Telefona bakan kadına benim kartı sağlam yolladım GPU'sunu bozmuşsunuz dedim. Kadında beyfendi siz GPU ne demek biliyor musunuz dedi. Beni azarlıyor oda. Her neyse ona da eyvallah dedik. Servis Pointi aradım bu sefer. Ya benim kart sağlamdı en azından görüntü veriyordu bana yeni kart verin dedim. Oda: "Sizin arabanızın lastiği bozulunca çöpe mi atıyorsunuz ayrıca biz bunu tamir edebilecek yeterli donanıma sahibiz" dedi. (Yeterli donanıma pek sahiptir kendileri iyice bozup yolladılar. Lastik örneği veriyor bir de lastik mi lan bu.) Her neyse beceremedi arkadaşlar yenisini verdiler. (Sonunda.) Şimdi bu verdikleri kartta 80-90 derece aralığında çalışıyor. Tekrardan aradım Sinerji Bilgisayarı (Bu sefer O kadın çıkmadı yoksa yine azar işitecektik. ) Benim sorunum böyle diye. Adam da: "AMD kartlarda çok sorun yaşıyoruz. " "NVIDIA kartlarda daha az problem yaşıyoruz diyor". Aldığım için suçlu ben oldum yani. 1.) Şimdi ben ne yapmalıyım? Sistemi iade etme imkanım var mı? Tüketici Hakem Heyetine giderek.
2. ) AMD kartları kotüleyince arkadaşlar kızıyor. Benim durum ortada haksız mıyım ben? Biraz uzattım yazıyı affola:)

Sistemim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• MSI Armor RX570 4 GB(8 GB'lık olan
  • Verisyonuyla arıza nedeniyle değişimi yapıldı. )
  • Ryzen1500X
  • 8 GB Adata 2400 MHz RAM
  • B350M Pro VDH Plus Anakart
  • 1 TB WD Hardisk

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle armor zaten 80-90 derece aralığında çalışır. Normaldir. Hatta o sıcaklıkta bağıra bağıra çalışır. Undervolt yapabilirsiniz sıcaklığı düşürmek için. Freesync her fps'de çalışmaz. Yani yırtılma olabilir. Hangi fps değerlerinde olduğu önemli. Sistemi iade edebilirsiniz diye biliyorum. Bu konuda daha bilgili arkadaşlar olacaktır. Geçmiş olsun.

Öncelikle armor zaten 80-90 derece aralığında çalışır. Normaldir. Hatta o sıcaklıkta bağıra bağıra çalışır. Undervolt yapabilirsiniz sıcaklığı düşürmek için. Freesync her fps'de çalışmaz. Yani yırtılma olabilir. Hangi fps değerlerinde olduğu önemli. Sistemi iade edebilirsiniz diye biliyorum. Bu konuda daha bilgili arkadaşlar olacaktır. Geçmiş olsun.
Benchmark test videolarını izlerseniz ortalama 65-70 derece arası olduğunu görebilirsiniz. Eskiden ben de o aralıklarda değer alıyordum. Sorun yeni ayrıca 80-90 derece doğal değil.

Battlefield V, Division 2 gibi ekran kartını olabildiğince ısıtabilecek bir oyun açıp en az 1 saat oynayarak buraya oyun içinden bir Afterburner fotoğrafı atabilir misin?

Bileşenlerin ısınmasını oda sıcaklığı da oldukça etkiler. Bilgisayarınızın yan kapağını çıkarın muhtemelen 4-5 derece fark edecektir. Ayrıca Afterburner üzerinden custom fan ayarları ile soğutma performansını yükseltebilirsiniz.

Battlefield V, Division 2 gibi ekran kartını olabildiğince ısıtabilecek bir oyun açıp en az 1 saat oynayarak buraya oyun içinden bir Afterburner fotoğrafı atabilir misin?

Bileşenlerin ısınmasını oda sıcaklığı da oldukça etkiler. Bilgisayarınızın yan kapağını çıkarın bir kaç derece düşecektir. Ayrıca Afterburner üzerinden custom fan ayarları ile soğutma performansını oldukça artırabilirsiniz.
Kasa cam kapağını çıkardım bu sayede 80 derece dolaylarına düştü. Odamda klima var çok etkilemiyor. Arkadaşların tavsiyesi üzerime UV işlemi yaptım. Durum ortada dediğiniz oyunlara sahip değilim:( Ama Dying Light'ta 80-85 derece olan kartın bu oyunlarda vereceği değer bundan aşağı olmayacaktır.

Bileşenlerin ısınmasını oda sıcaklığı da oldukça etkiler. Bilgisayarınızın yan kapağını çıkarın muhtemelen 4-5 derece fark edecektir. Ayrıca Afterburner üzerinden custom fan ayarları ile soğutma performansını yükseltebilirsiniz.
Onun yerine stress testi açıp GPU'yu yük altına sokmak daha mantıklı değil mi acaba?

Ben de AMD aldım 3-4 kart değiştirdim ve çok fazla sorun yaşadım. Çok pişman oldum. NVİDİA'YA geçtim hiç sorun yaşamadım. Yazılım olarak da daha başarılı buluyorum. Ben bu yüzden taraflıyım.

Ben de AMD aldım 3-4 kart değiştirdim ve çok fazla sorun yaşadım. Çok pişman oldum. NVDİA'YA geçtim hiç sorun yaşamadım. Yazılım olarak da daha başarılı buluyorum. Ben bu yüzden taraflıyım.
Ne aldınız ve ne gibi sorunlar yaşadınız acaba merak ettim. 🧐
Onun yerine stress testi açıp GPU'yu yük altına sokmak daha mantıklı değil mi acaba?
Temel bir oyuncu kişisinin stres testi yapıp buradaki sonuçlara göre muhakeme yapmasını sağlıklı bulmuyorum. Bunun en güzeli sistemi iyi yoran bir kaç oyun oynayıp Afterburner değerlerini gözetmek (bence).

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı