Sinerji Bilgisayar Alışveriş Deneyimim ve Garanti Süreci

Gençler size tavsiyem alacağınız ürün piyasa fiyatına veya altına "Amazon.com.tr" üzerinden "Amazon.com.tr" satıcısı tarafından satılıyorsa alın. Çünkü iade/değişim olanağı ve ilgi gerçekten fazlasıyla yeterli. Yaklaşık 1.5-2 ay kullandığım ve arıza çıkarmamasına rağmen keyfi denebilecek (BIOS'a giremiyordum. Sorun ekran kartında sandım. Fakat değilmiş.) bir sebeple ekran kartını iade ettim. Hiçbir sorun çıkmadı. Fakat alırken satıcının ve göndericinin "Amazon.com.tr" olmasına dikkat edin. Ürün yelpazesi kısıtlı fakat iade/değişim çok geniş... Paketleme ve kargo süresi de 9/10 alır rahatlıkla.
Katılıyorum hocam. Amazon hangi kargo firmasıyla çalışıyor.

@thelordof Ek 7TL ile "Kolay Gelsin" firmasıyla gönderiyor. Muazzam bir firma. Kargo gelmeden 2 saat önce telefonla aranıp onay alınıyor. (Yola çıktığına dair mesaj da geliyor.) Eğer evde yoksan başkasına bıraktırabiliyorsun. Kargo yola daha çıkmadıysa adres değişikliği yapabiliyorsun. Ertesi gün getiriyor. (Express Kargo.) Baya ama baya iyi. Bence rakibi olamaz Türkiye'de. Her neyse. Eğer ek 7TL ödemem diyorsan bazen yine "Kolay Gelsin" firması getiriyor, bazense MNG kargo. Ben şuana kadar 10-15 parça sipariş etmişimdir. Sadece 2-3 parça MNG tarafından getirildi. Kargo süresi,kargo hizmeti, iade/değişim, müşteri hizmeti, paketleme 8.5-9/10 rahatlıkla diyebilirim... Sadece ürün yelpazesi fazla geniş değil. Bilgisayar ile ilgili kategoride kaliteli ürünler en fazla 2-3 hafta dayanıyor. Direk stok bitiyor. Başka satıcılarda çok yüksek fiyatlara koyuyor. Amazon %6 komisyon almasına rağmen bazen hesaplıyorum 150-200TL fazlasına koyuyorlar. En iyisi Amazon üzerinden Amazon'un sattığı ürünü almak...

@thelordof Ek 7TL ile "Kolay Gelsin" firmasıyla gönderiyor. Muazzam bir firma. Kargo gelmeden 2 saat önce telefonla aranıp onay alınıyor. (Yola çıktığına dair mesaj da geliyor.) Eğer evde yoksan başkasına bıraktırabiliyorsun. Kargo yola daha çıkmadıysa adres değişikliği yapabiliyorsun. Ertesi gün getiriyor. (Express Kargo.) Baya ama baya iyi. Bence rakibi olamaz Türkiye'de. Her neyse. Eğer ek 7TL ödemem diyorsan bazen yine "Kolay Gelsin" firması getiriyor, bazense MNG kargo. Ben şuana kadar 10-15 parça sipariş etmişimdir. Sadece 2-3 parça MNG tarafından getirildi. Kargo süresi,kargo hizmeti, iade/değişim, müşteri hizmeti, paketleme 8.5-9/10 rahatlıkla diyebilirim... Sadece ürün yelpazesi fazla geniş değil. Bilgisayar ile ilgili kategoride kaliteli ürünler en fazla 2-3 hafta dayanıyor. Direk stok bitiyor. Başka satıcılarda çok yüksek fiyatlara koyuyor. Amazon %6 komisyon almasına rağmen bazen hesaplıyorum 150-200TL fazlasına koyuyorlar. En iyisi Amazon üzerinden Amazon'un sattığı ürünü almak...
İyiymiş hocam. O tarz kargo sisteminin yaygınlaşması lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı