AMD vs NVIDIA

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Silinen üye Canım benim WattMan hatalarına artık çok az rastlanıyor. Yazılım konusunda haklısın. Sürücüleri adam akıllı çıkartamıyorlar. Güç çekme konusunu hiç bilmiyorum. Kızgın atmamım sebebi, bu konular artık baydı. :D Ama haklısın yani anlıyorum seni, kötülemek gibi bir amacın yok tabi. AMD ekran kartı alıp sorun yaşayan çok insan var. Örnek olarak ben. :D Ama AMD işlemci alıp pişman olan hiç görmedim. Paran varsa Nvidia ekran kartı alırsın yoksa AMD bu kadar basit. İşlemci konusunda AMD kendini çok iyi kanıtladı ve güzel işler başardı. Nvidia+Ryzen ikilisi 10 numara oluyor. :D Neyse içimi dökmüş oldum. Bu konuları çok da irdelemeye gerek yok. :)

5700 XT Nitro+ kullanıyorum. 20.2.2 sürücüsü çıktıktan sonra tek yaşadığım sorun ekran kartı boştayken 790MHz’in altına düşmüyor. Bunu da hallederlerse başka sorunum kalmıyor. Gerçi buna sorun demek de ne kadar doğru olur bilmiyorum, kart ısınmıyor veya fazladan güç çekmiyor. Onun haricinde performansından, sıcaklık değerlerinden memnunum. 70 dereceyi görmüyor ekran kartı. Stok halinde 45 dakikalık Furmark testimde 67 derece gördü maksimum. UV ile maksimum 60-61 derece tutabiliyorum. Bundan önce RX580 Aorus kullanıyordum onun da driver olarak bir sorunu yoktu sadece biraz ısınıyordu şuanki kartıma göre. Isınıyordu dediğim 74-75 derece görüyordu. Bence şuan alınabilir durumda, en azından benim gözlemlediğim bu şekilde. Kartımı tavsiye ederim.

Gözünüzü seveyim, Nvidia alın. “Glor”lu takma adı olan biri vardı. Nvidia hisselerim düşmesin diye çabalıyordu galiba bir aralar. Cevap verdiğine değmeyen, düz duvara konuşsan daha iyi diyeceğin bir tipti. Abuk subuk tartışmalar bıktırdı artık. İki markayı da kullanırım. Hiçbir zaman birini övüp diğerini gömme çabasına girmedim. Artısı ve eksisi neyse söyledim. Deneyimlerimi de her zaman aktardım. Ama ne dediğinin önemi olmuyor burada. Mermerden yapılma biri gelip, papağan gibi ortaya laf tekrarlayıp gidiyor her zaman. İsteyen istediğini alsın. Ne dersen de, konuyu kendi seviyesine çekiyorlar nasılsa.

Çok sevdiği 1050 Ti'si vardı ne oldu acaba 😅

Millet birbiriyle tatlı tatlı atışır, caps atılır, sohbet olur falan diye açmıştım konuyu. Rahatsız ettiysem özür dilerim tabii @FalconPolat özür diledim abi daha niye kızgın atıyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenize göre değişir. Düşük bütçe varsa AMD eşit bütçe varsa NVIDIA fazla bütçe varsa yine NVIDIA. Tabii bu daha çok kişisel tercihle alakalı bir durum. İkisi de çok güzel kartlar üretiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı