NVİDİA vs nvidia vs NVidia

"Vidia" ve "in" kelimelerinin İngilizce dışında bir sürü dildeki anlamlarına baktığımda en sonunda en yüksek görüş şekline bir çeviriye ulaşmıştım. Ama dili hala hatırlamıyorum.

Bir sonuç:

Orijinal okunuşu Invidia.
Invidia kelimesi Latince ve İngilizce'deki karşılığı Envy. "Kıskanç Circe (Circe Invidiosa)" adındaki bir resimde Circe isimli mitolojik karakter, bir canavarı geri getirmek veya canavarı oluşturmak için (tam çözemedim) suyu zehirliyor. Bu resimdeki zehirli suyu logo haline getirmiş firma. nVIDIA logosundaki göz işareti aslında sudaki dalgalanma ile oluşuyor. Zehirli su, alakalı resimde yeşil olarak renklendirilmiş. Sanırım nVIDIA bu yüzden yeşil renkler kullanıyor.

Kaynak: https://www.quora.com/How-did-Nvidia-get-its-name

Şu da farklı bir açıklama: "From a combination of the letter `n', a letter used as a pronumeral in mathematical statements, and the Latin for `to see', thus implying "the best visual experience" or "immeasurable display".

FYI, a pronumeral is another term for a variable in algebra. For example in the term 3X, the x is the pronumeral or variable."

Son düzenleme:
EnViDyA değil miydi? Ban yemeyiz umarım :D

Çok önceden tartışılmıştı bu konu. Doğrusu NVIDIA. Konularda Nvidia diye de görebilirsiniz. N küçük x büyük s büyük falan takmayın çok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı