AMD vs NVIDIA

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

passat

Kilopat
Makaleler
8
Sizce AMD mi, NVIDIA mi alınmalı? Evet AMD çok F/P ama WattMan sorunu olsun driver sorunu olsun fazla güç çekmesi olsun ben dahil çoğu kullanıcıyı üzmekte. Sizin düşünceleriniz neler? (Buralar karışır rez alın :D )

Son düzenleyen: Moderatör:
Ah shit here we go again.jpg

Intel kazandı yıllarca, en azından F/P. RX 570 çıkarttı 600 TL idi diye hatırlıyorum. 1050-1050 Ti kartından daha iyi çıkarttı. Zamana bırakın kat kat iyisini yapacaklar daha düşük fiyata. Eski mimaride, örneğin FX 9590 alan 300W kullanıyor tek başına 650W altı alamazdı herkes. Şimdi çıkan bileşenlerin güç tüketimi gayet iyi bence. Daha da düşer merak etmeyin. Ama şu an 2000 den az bütçen varsa 5500XT yerine 1660 Super alabilirsin. Ama gelecek seneler de çok daha OP olacak.

Gözünüzü seveyim, Nvidia alın. “Glor”lu takma adı olan biri vardı. Nvidia hisselerim düşmesin diye çabalıyordu galiba bir aralar. Cevap verdiğine değmeyen, düz duvara konuşsan daha iyi diyeceğin bir tipti. Abuk subuk tartışmalar bıktırdı artık. İki markayı da kullanırım. Hiçbir zaman birini övüp diğerini gömme çabasına girmedim. Artısı ve eksisi neyse söyledim. Deneyimlerimi de her zaman aktardım. Ama ne dediğinin önemi olmuyor burada. Mermerden yapılma biri gelip, papağan gibi ortaya laf tekrarlayıp gidiyor her zaman. İsteyen istediğini alsın. Ne dersen de, konuyu kendi seviyesine çekiyorlar nasılsa.

AMD işlemci, Nvidia ekran kartı. RX 570 kullanıcısı olarak bunu söylüyorum ama gerçekten RX serisi kullanıp sorun yaşamayan insan sayısı 1 elin parmağını geçmez.

Sizce AMD mi, NVIDIA mi alınmalı? Evet AMD çok F/P ama WattMan sorunu olsun driver sorunu olsun fazla güç çekmesi olsun ben dahil çoğu kullanıcıyı üzmekte. Sizin düşünceleriniz neler? (Buralar karışır rez alın :D )
@Perceival @16986 beyler niye kızgın atıyorsunuz yaşadıklarımı yazdım oraya AMD'yi kötüleme amacım yok

Hortlatmayın şöyle şeyleri. Artık bunun cevabı belli. İşlemcide AMD, ekran kartında NVIDIA. İşlemci ise kıl payı AMD. O da fiyatı sebebiyle çok cazip. Ama profesyönel kullanım için AMD işlemcileri ezer geçer. Arkasına bile bakmaz. 😂😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı