AMD vs NVIDIA

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@AX400 ilk videoki adamın kurduğu sistemden bir halt anlamadım yalnız. Ekran kartı kullanımı yükselmiyor. Burada 1600 AF & 5600 XT videoları var mesela. Arada uçurum var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@AX400 ilk videoki adamın kurduğu sistemden bir halt anlamadım yalnız. Ekran kartı kullanımı yükselmiyor. Burada 1600 AF & 5600 XT videoları var mesela. Arada uçurum var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Attığım videonun sonlarında BFV testi. Ha bir de Battlefield testi yok bu videoda. Benim önceliğim dediğim gibi Battlefield serisi.

NVIDIA zaten yazılım ve sorunsuz bir kart olarak 1-0 önde. Tartışmaya gerek yok NVIDIA çarpar😉

Sürekli bu konuları açıyorsunuz sonu kavga ve kilit oluyor sizin de tek yaptığınız çayınızı alıp bunları izlemek oluyor lütfen yapmayın.

Bu videoyu 10 kere paylaşmışımdır ama denk değiller. En büyük 2 fark;

3300X FPS değerleri daha iyi ve 4/8 bir işlemci.
3300X işlemci kullanım yüzdesi daha düşük. Bu kısım önemli çünkü 2070S gibi bir kartla arada %10-30 işlemci kullanım farkı olması darboğazdan o kadar uzak kaldığını gösteririr.

Oyunlarda 4/8 > 6/6

Başkan attığın videoda da adam 3300X için "yer yer 3500X'i geçen" cümlesini kurmuş :) Videoda bulunan arkadaşın söyledikleri hemen hemen doğru. Gerçekten çok başarılı bir işlemci ve işini çok iyi yapıyor. Kendisinin de dediği gibi neredeyse denk işlemciler fakat şahsi meseleye girer ama oyun için toplanmış sistemde ekran kartından sonra sistemin en önemli parçası olan işlemciye 200 lira daha fazla vererek 3500X alırdım. Performans olarak denkler fakat uzun döneme bakarsak süreklilik için 3500X daha iyi bir seçenek değil midir? Yanlış biliyorsam aydınlat usta.

Bu sistemde Battlefield testini başka kanalda bulamadım. 🤷‍♂️ Bulabilirseniz çok mutlu olurum.

Sana en güzel bulabileceğim video bu olur. 3300X & 5600 XT içinde bol bol oyun testi var. Normalde olması gereken bu zaten. 3100 ise 10-20 FPS daha az versin 100 ve üzeri değerlerde, aradaki farkın devasa olacağını düşünmüyorum. O izlediğin videoda bir yanlışlık var çünkü %60 ekran kartı kullanımı normal değil adam tek kanal 16 GB RAM kullanmış olmalı.

Sana en güzel bulabileceğim video bu olur. 3300X & 5600 XT içinde bol bol oyun testi var. Normalde olması gereken bu zaten. 3100 ise 10-20 FPS daha az versin 100 ve üzeri değerlerde, aradaki farkın devasa olacağını düşünmüyorum. O izlediğin videoda bir yanlışlık var çünkü %60 ekran kartı kullanımı normal değil adam tek kanal 16 GB RAM kullanmış olmalı.

Hocam bu en uç video. 3300X, tekli çekirdek performansı olarak 3600'den bile daha iyi. Başka örnek video atabilirdiniz. Bir de görebildiğim kadarıyla benim videodaki RAM'ler çift kanal.

Hocam bu en uç video. 3300X, tekli çekirdek performansı olarak 3600'den bile daha iyi. Başka örnek video atabilirdiniz. Bir de görebildiğim kadarıyla benim videodaki RAM'ler çift kanal.
Ramlerin dual channel olması tabii ki fps açısından fark yaratır fakat 3600'den daha iyilik bir durum yok ha ama mesele süreklilik ve render, yayın vs. ise tabii ki hem 3500X, hem 3600 çok çok daha iyi.

Dosya Ekleri

• Opera Anlık Görüntü_2020-08-24_220718_www.youtube.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2020-08-24_220718_www.youtube.com.png
    72,8 KB · Görüntüleme: 19
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı