AMD vs NVIDIA

10 kişiden 6'sı değil ama 10 kişiden 2'si dersen anlarım ha 4500tl verip ben 2070 ya da 2070 Super alırdım orası öyle. Sorun yaşayan binlerce insan var kabul ediyorum ama yaşamayan daha fazla.
Ben yarısından fazlasının sorun yaşadığını tahmin ediyorum çünkü NVIDIA ve AMD kullanıcılarının yaşadıkları sorunları kıyaslasanız NVIDIA hep daha az çıkıyor. Şimdi bu dediğim için de ''NVIDIA daha fazladır belki nerden biliyorsun'' diyorlar, eğer o kadar tecrübeli ve bilgiliysen bu soruyu soracak kadar salak değilsindir herhalde yani. Bir tarafta işin ehli, diğer tarafta hala GPU sorunlarını tam çözememiş bir firma var, bu lafım sana değil bu arada. Ben bu forumda didik didik coil whine araştırması yapmıştım ve gerçekten açılan konularda sorunun ekran kartı kaynaklı olduğunu doğruladım. Ekran kartı kaynaklı konularda 4 NVIDIA ve 20 AMD konusu çıktı bu forumda kaç ay önce yaptım bu araştırmayı mesela. Tartıştığım kişi ise ''Ben bu forumu değil bütün coil whine konularından bahsediyorum'' diyor, en basitinden bu kadar aktif bir forumda bile coil whine sorununda AMD önde diyorsun ama fanboy işte, kabullenemiyor AMD'nin önde olduğunu. Bahane olarak ''Sadece bu forum değil, internette açılan bütün coil whine konularından bahsediyorum'' diyor. Ben ise o tartıştığım kişiye herhangi bir forumu açıp sadece coil whine konularını araştırmasını ve AMD'nin önde olduğunu kendisinin de göreceğini söylüyorum ama papağan gibi tekrarlıyor ''Bütün konulardan bahsediyorum'' diyor, şaka gibiler.

Yani biz kullanıcının yanındayız , AMD alacaksan sadece işlemci alacaksın. Yani yalanda söylemiyorum ki internette yeni açılan bir sürü konu var hala bu sorunlarla ilgili. AMD bu sorunları çözse zaten NVIDIA duman olacak.

O bazı çok tecrübeli, çok bilgili arkadaşlar var bu forumda. Bir tanesiyle tartışıyorum, ''İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz, fanboyluk yapıyorsunuz, wattman ile ilgili en son konu 2019 yılında açılmış'' diyor. En son konu 2019 yılında açılmışsa benim bu örnek olarak attığım 2 konu sahte herhalde provakasyon için açılmış konular :d Herşey apaçık ortada neyin fanboyluğunu yapıyormuşum diyorum ''Forumda yeni olmana bağlıyorum bu bilgisizliğini'' diyor. Eski, yeni olmakla bilgi ölçen, millete fanboy diyip kendisi fanboyun hası olan çok kişi var forumda.

Bu kişiler forumlarda çok aktifler, her konuda bulunurlar. AMD'yi övmeye gelince göklere çıkartırlar, böyle son attığım 2 konu gibi sorun olunca konuya mesaj bile yazmazlar. Konu açılalı 2-3 gün olmuş hala piyasada yoklar.

Son düzenleme:
@Akerfeldt yarısından fazla değil ama Nvidia'ya göre ciddi sorunları var AMD'nin ekran kartında. Intel işlemcide duman edildi sıra Nvidia'da gibi duruyor :).
O günlerde gelecek tabii, NVIDIA ekran kartları satılsın diye ciddi indirimler yapacak bence hatta. Şu 4. nesil işlemcileri merakla bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı