AMD Wraith Prism 239 TL!

Hocam bu bakır modellerin arasında ne gibi fark var 4 bakır falan gibi?

Daha fazla bakır boru daha fazla iletkenlik sağlıyor, ama olay sadece boru değil. Kanat kalitesi ve soğutucu mühendisliği de önemli, SE 224 XT gibi 4 bakır borulu soğutucular örneğin 6 boruluyu geçebilir. Mühendislik önemli bir faktör, fan performansı da keza aynı şekilde.

Ah be ben 315'e aldım. @Sir Benjamin hocam hatırlar. Birkaç hafta önce 1600 AF'ye OC yapacaktım onun için aldım. Sonra vazgeçtim OC'den fan öyle kaldı. Güzel görünüyor diye iade etmedim. Hem fanları durdurunca stok hızlarda oyunda 75 dereceyi geçmiyor. Fan 1200 devirde oyunda 50 derece. Tam yükte testte ise 58 derece 1600 fan devrinde. 58'i geçmiyor.

Dosya Ekleri

• kasaa.jpeg
    kasaa.jpeg
    94,2 KB · Görüntüleme: 96
Daha fazla bakır boru daha fazla iletkenlik sağlıyor, ama olay sadece boru değil. Kanat kalitesi ve soğutucu mühendisliği de önemli, SE 224 XT gibi 4 bakır borulu soğutucular örneğin 6 boruluyu geçebilir. Mühendislik önemli bir faktör, fan performansı da keza aynı şekilde.

ID-Cooling soğutucular zaten uzaktan ben soğuturum diye bağırıyor genel kalite fan şeklinden.

ID-Cooling soğutucular zaten uzaktan ben soğuturum diye bağırıyor genel kalite fan şeklinden.

ID-Cooling olayı zaten soğutmak, termal çözüm. Noctua da bir üstü, ID-Cooling'in hedefi performanslı soğutmak (sese aşırı takılmıyorlar); Noctua'nın ise amacı direkt sessiz soğutmak. Kule tipi olarak çok iyi işleri var.

ID-Cooling olayı zaten soğutmak, termal çözüm. Noctua da bir üstü, ID-Cooling'in hedefi performanslı soğutmak (sese aşırı takılmıyorlar); Noctua'nın ise amacı direkt sessiz soğutmak. Kule tipi olarak çok iyi işleri var.

Yeni Noctua modelleri araba radyatörü gibi kasaya sığmıyor Full Tower devasa kasa lazım.

Bu soğutucuyu beğenmiyorum ben arkadaşım da var sesi bir garip geliyor.

Snowman'de çoğunlukla olan sürtme benzeri sestir, düz T6 daha iyi fan konusunda. Blokları aynı zaten.

Düz T6 daha iyi olabilir.

Fanları dolayısı ile X6 biraz geride kalıyor, 8-9 cm fanları var ve yüksek RPM'lerde daha sesli çalışacaklardır. Ha tabii bloğu daha geniş ama yükseklik olarak da daha düşük.

Hocam tüm mesajları okudum ama tam bir cevap alamadım o yüzden yazıyorum geldiğinde kesin olarak orijinal olduğunu nasıl anlayabilirim sadece boru sayısı mı?

Geri
Yukarı