AMD Wraith Prism Fan Hız Sorunu

Wonyoung

Picopat
Merhaba. AMD Ryzen 7 3800X aldım. Yanında Wraith Prism RGB stok soğutucu geldi. İlk defa böyle bir soğutucu kullanıyorum o yüzden soruyorum.

Fan bazen normal bazen tam gaz çalışıyor böyle masaya hafif titreşim veriyor sanki araba gazlıyor gibi.
Bu gayet normal mi? Rahatsız edici biraz. Bunun fan ayarını BIOS'da nasıl yapmalıyım? Şu an standart.

CBP açık olduğu için anlık olarak voltaj fazla veriliyordur bu da ısınmasına yol açıyordur. Fanın hızı yükselince de soğmaya başladığı için tekrar sessizleşiyor. Yani anladığım kadarıyla sorunu CBP kapatarak çözebilirsiniz. BIOS içerisinden kapatılıyor.

Merhaba. AMD Ryzen 7 3800X aldım. Yanında Wraith Prism RGB stok soğutucu geldi. İlk defa böyle bir soğutucu kullanıyorum o yüzden soruyorum.

Fan bazen normal bazen tam gaz çalışıyor böyle masaya hafif titreşim veriyor sanki araba gazlıyor gibi.
Bu gayet normal mi? Rahatsız edici biraz. Bunun fan ayarını BIOS'da nasıl yapmalıyım? Şu an standart.

Sıcaklıklara göre RPM'i artıyor. Bir sorun göremiyorum bende kullanıyorum bir tık sesli çalıştığını söyleyebilirim. MSI Command Center yazılımından kontrol edebiliyorum.

Cbp açık olduğu için anlık olarak voltaj fazla veriliyordur bu da ısınmasına yol açıyordur. Fanın hızı yükselince de soğmaya başladığı için tekrar sessizleşiyor. Yani anladığım kadarıyla sorunu cbp kapatarak çözebilirsiniz. BIOS içerisinden kapatılıyor.

Teşekkür ettim.

CPB kapatmayı dene. Masaya titreşim vermesi hoş değil, düzgün montaj yaptığına emin misin?
Gayet normal bu arada bir hızlı bir yavaş olması. BIOS'un destekliyorsa fan ayarı yapmayı tabii ki yapabilirsin.

Teşekkürler.
Sorunum çözüldü. Konu kapatılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı