AMD wraith prism RGB montajı

Astrous

Decapat
Evet arkadaşlar İtopya üzerinden demonte gönderim sistem aldım. Sistem kurmayı biliyorum ancak fanın RGB kablosunu nereye takacağımı bilmiyorum. Anakarta göre takılan yer değişiyor mu? Değişiyor ise anakart modeline bakar söylerim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wraith Prism'in içinden çıkan RGB kablosunu anakartın RGB portuna takacaksınız. Anakartınızda RGB portu yoksa esktra yine Wraith Prism ile gelen USB kablosunu anakartın USB girişine takacaksınız.

Her anakart'ta farklı bir yerdedir. CPUFAN1 yazan yere takacaksınız. genelde işlemcinin çevresine yerleştirilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video'da gösteriyor zaten.

Evet arkadaşlar İtopya üzerinden demonte gönderim sistem aldım. Sistem kurmayı biliyorum ancak fanın RGB kablosunu nereye takacağımı bilmiyorum. Anakarta göre takılan yer değişiyor mu? Değişiyor ise anakart modeline bakar söylerim. Şimdiden teşekkürler.
1574726954156.png

USB cikisli kabloyu 15 numarali yerlere benzeyen pine yerlestirebilirsn.
Her anakart'ta farklı bir yerdedir. CPUFAN1 yazan yere takacaksınız. genelde işlemcinin çevresine yerleştirilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video'da gösteriyor zaten.
RGB kablosunu diyor :D.

RGB için ise SYSFAN1 kısmına bağlaman gerekiyor
RGB soketini anakartın jrgb olması gerekli oraya bağlaman gerekiyor. Birden fazla RGB ürünün varsa çoklayıcı alman ve hepsini anakart üzerinde ki sokete bağlaman gerek. Unutma ama işlemci ile fan RGB kablosunu birleştirip tek bir porta bağlarsan anakart yazılımından o soketi seçip soket rengini değiştirdiğinde ikisi aynı renk yanar. Benim anakartım da iki soket var. Gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum Çin K*rhanesine çevireceğim kasayı..

Bende Ryzen 3 3700X modelini almıştım. CPU 'nun güç aldığı yere taktığımda RGB'si kendi devreye girdi. Ekstra bir bağlantı yapmadım. Arkadaşın da dediği gibi her anakartta farklılık gösterir ama çoğunda CPUFan diye yazan yerdir.

Anakart model ve markasını yazarsanız size yardımcı olabilelim.

Geri
Yukarı