S23 Ultra vs iPhone 15

İşinize geldiği gibi konuşuyorsunuz alın bu fotoğrafı da yorumlayın sadece renk var. Yazılım problemi var veyahut yok beni ilgilendirmez en iyi telefon kamerası iPhone larda bende Samsungcu olarak çoğu özelliğin iphonedan üstün olduğunu söyleyebilirim ama kamera olarak asla. Kamerada henüz iPhone u yakalayan bir cihaz modeli yok.
Sadece renk konusuna bakarak bir kamera diğerinden iyi diyemezsiniz. İki kamera da mükemmel çekiyor. Kimisi kontrastlı renkler sever kimisi doğal renkler. Ben bazı fotoğraflarda kontrastlı renk severken bazen doğal renk arıyorum. Bu subjektif bir konudur. Öncelikle bunun farkına varmanız lazım.

iPhone 15 kullanıcısı olarak S23 Ultra'nın daha iyi olduğunu bilerek aldım telefonu. Amacım iOS'u deneyimlemekti, memnun kaldım. Senin de böyle bir amacın varsa iPhone 15 alınabilecek ve yıllarca sorunsuz kullanılabilecek güzel bir telefon. Bana bu tarz şeyler fark etmez diyorsan S23 Ultra al.

Sadece renk konusuna bakarak bir kamera diğerinden iyi diyemezsiniz. İki kamera da mükemmel çekiyor. Kimisi kontrastlı renkler sever kimisi doğal renkler. Ben bazı fotoğraflarda kontrastlı renk severken bazen doğal renk arıyorum. Bu subjektif bir konudur. Öncelikle bunun farkına varmanız lazım.
Video çekimi yine iPhone da daha iyi. Bu yüzden tüm vlogcular veya video çekenler iPhone kullanır çünkü en iyi kamera onda diyecek birşey yok. S24U vs ip15pm video karşılaştırması vardı Instagram da limanda mavi ışıkların olduğu bir videoydu mavi ışıklar Samsung da o kadar mavi ve uydurukken iPhone da herşey çok netti karanlığa rağmen. Bulabilsem onu atacaktım konu kapanırdı hemen. Mesele gereksiz uzuyor elbette iPhone kamerası Samsung dan iyi.

Video çekimi yine IPhone'da daha iyi. Bu yüzden tüm vlogcular veya video çekenler iPhone kullanır çünkü en iyi kamera onda diyecek bir şey yok. S24u vs IP15pm video karşılaştırması vardı Instagram da limanda mavi ışıkların olduğu bir videoydu mavi ışıklar Samsung da o kadar mavi ve uydurukken IPhone'da her şey çok netti karanlığa rağmen. Bulabilsem onu atacaktım konu kapanırdı hemen. Mesele gereksiz uzuyor elbette iPhone kamerası Samsung'dan iyi.

Aman bosuna yormussun kendini DxOMark'ta iPhone her zaman önde. Ha simdi derler oraya mı bakıyorsun. Onlarca testten sonra o liste oluşuyor ama bunlar oturduklari yerden her şeyi bilirler. Samsung telefon olarak güzel ama kamera olarak birçok eksiği var Samsung'un kamera yazılımı sorunlu. O yüzden ilk 10'a hiçbir telefonu kamera anlamında giremedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAW fotoğrafçılık ve video konusunda Samsung ve Sony'nin eline su dökecek bir üretici yok. Çekilen fotoğrafları da beğenme konusu aşırı subjektif. Apple post processing konusunda iyi.

DxOMARK'a inanan Hulk'a inanabilir. YouTube üzerinden testler var. Gozun saglamsa izlemeni oneririm.
Ben ne kadar test varsa izledim her turlu kiyaslamayi dinledim.Kamera olarak iphone öndedir telefon olarak samsung.E250 den beri samsung kullanan biri olarak bu acı gerçegi kabul edelim.Al sana görsel koyacam gözün görüyorsa hangisi güzel görürsün.Linkte atiyorum detaylıca otur bak.
I took over 200 photos with the iPhone 15 vs. Galaxy S24 — here’s the winner

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
RAW fotoğrafçılık ve video konusunda Samsung ve Sony'nin eline su dökecek bir üretici yok. Çekilen fotoğrafları da beğenme konusu aşırı subjektif. Apple post processing konusunda iyi.
O raw işlerini normal kullanilar beceremez ama profesyonel fotocular bilir onlari.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240422_154101_Chrome.jpg
    Screenshot_20240422_154101_Chrome.jpg
    770,3 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_20240422_154136_Chrome.jpg
    Screenshot_20240422_154136_Chrome.jpg
    675,4 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20240422_165524_YouTube.jpg
    Screenshot_20240422_165524_YouTube.jpg
    165 KB · Görüntüleme: 16
  • Screenshot_20240422_165605_YouTube.jpg
    Screenshot_20240422_165605_YouTube.jpg
    173,5 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20240422_195523_Chrome.jpg
    Screenshot_20240422_195523_Chrome.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_20240422_195452_Chrome.jpg
    Screenshot_20240422_195452_Chrome.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 14
Ben ne kadar test varsa izledim her turlu kiyaslamayi dinledim. Kamera olarak iPhone öndedir telefon olarak Samsung. E250'den beri Samsung kullanan biri olarak bu acı gerçegi kabul edelim. Al sana görsel koyacağım gözün görüyorsa hangisi güzel görürsün. Linkte atiyorum detaylıca otur bak.

O RAW işlerini normal kullanilar beceremez ama profesyonel fotocular bilir onlari.

Kıyaslamanın S24 Ultra vs 15 Pro Max versiyonu var mı? S24'te kullanılan sensör ile ultradaki sensör farklı 15 ailesi ana kamera olarak aynı sensörü kullanıyor.

Ben ne kadar test varsa izledim her turlu kiyaslamayi dinledim. Kamera olarak iPhone öndedir telefon olarak Samsung. E250'den beri Samsung kullanan biri olarak bu acı gerçegi kabul edelim. Al sana görsel koyacağım gözün görüyorsa hangisi güzel görürsün. Linkte atiyorum detaylıca otur bak.

O RAW işlerini normal kullanilar beceremez ama profesyonel fotocular bilir onlari.

RAW işini sıradan kullanıcılar temel öğretilerle yapabilir imkanlar kısıtlıysa ya da içerik üretimi yapmayı düşünüyorsa. Üstteki fotolar arasında fark önemsenmeyecek derecede az duruyor. Örneğin pixel 4XL da ufak dokunuşlar ile IP13pm kadar iyi işlenmiş fotoğraflar çıkartılabiliyor.
2 cihaz arasında 2 jenerasyon var.

Son düzenleme:
Kıyaslamanın S24 Ultra vs 15 Pro Max versiyonu var mı? S24'te kullanılan sensör ile ultradaki sensör farklı 15 ailesi ana kamera olarak aynı sensörü kullanıyor.

RAW işini sıradan kullanıcılar temel öğretilerle yapabilir imkanlar kısıtlıysa ya da içerik üretimi yapmayı düşünüyorsa. Üstteki fotolar arasında fark önemsenmeyecek derecede az duruyor. Örneğin pixel 4XL da ufak dokunuşlar ile IP13pm kadar iyi işlenmiş fotoğraflar çıkartılabiliyor.
Var kardeşim link atıyorum.İphone 15 ile 15 pro arasinda sensor boyutu farki var.Ultra pro modeller daha büyuk sensorlü.https://www.google.com/url?sa=t&sou...wQFnoECEcQAQ&usg=AOvVaw2CcDYgwnK7ptPANlytTZfc

Deklanşör tuşuna basınca ortaya çıkan sonuç üzerinden konuşuyoruz. Bu anlamda iPhone iyi renk tutarlılığı, detay yakalama ve stabil bir kamera performansı var. Video konususundada iyidir. DxOMark'ta sıralama Total kamera puanı uzerinden veriliyor detaylara bakınca her kategorideki puan farklarini inceleyebiliyorsunuz. Sonuçta adamlar testler sonucunda bir karar veriyor. Fark ettiyseniz 1.Honor. Yani eğer yanlı bir site olsa Samsung'ta parayı basar 1.sıraya otururdu.

Son düzenleme:
Var kardeşim link atıyorum. iPhone 15 ile 15 Pro arasinda sensor boyutu farki var. Ultra Pro modeller daha büyuk sensorlü.https://www.google.com/url?sa=t&sou...wQFnoECEcQAQ&usg=AOvVaw2CcDYgwnK7ptPANlytTZfc

Deklanşör tuşuna basınca ortaya çıkan sonuç üzerinden konuşuyoruz. Bu anlamda iPhone iyi renk tutarlılığı, detay yakalama ve stabil bir kamera performansı var. Video konususundada iyidir. DxOMark'ta sıralama Total kamera puanı uzerinden veriliyor detaylara bakınca her kategorideki puan farklarini inceleyebiliyorsunuz. Sonuçta adamlar testler sonucunda bir karar veriyor. Fark ettiyseniz 1.Honor. Yani eğer yanlı bir site olsa Samsung'ta parayı basar 1.sıraya otururdu.

2 telefonun kamerasıda son kullanıcı için aşırı iyi. Stok fotoğrafçılık için 2'sinden biri daha iyi demek zor. Üstte belirttiğim gibi testlerin çoğu öznel yargı içeriyor. Kamera, ses analizi gibi şeylerde net kıyas yapabilmek aynı jenerasyon cihazlar için bayağı zor.
son kıyas alacak kişiye kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı