AMD Wraith Prism vs Cooler Master Masterliquid Lite 120

Mercy_TR

Decapat
Makaleler
1
Yer
Asus'ta Çalışıyor.
Daha fazla  
Meslek
PC Mühendisliği
Hepinize selam arkadaşlar ben PC toplayacağım ama aklıma bir şey takıldı ben normalde R5 3600 alıp yanına sıvı soğutma alacaktım dedimki madem ikisi pahalıya patlıycak bende R7 alıp stok fanla kullansam R5 3600 le sıvı soğutmaya vereceğim parayı R7 alıp Wraith Prism'le mi kullansam (edit: Ben render yapacağımdan işlemciyi yoğun olarak kullanacağım ondan sıvı soğutma taktırmak istedim) alacağım sıvı soğutma ise Masterliquid Lite 120 veya Masterliquid Cooler Master'in karar veremedim yardımcı olun hangisini alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize selam arkadaşlar ben PC toplayacağım ama aklıma bir şey takıldı ben normalde R5 3600 alıp yanına sıvı soğutma alacaktım dedimki madem ikisi pahalıya patlıycak bende R7 alıp stok fanla kullansam R5 3600 le sıvı soğutmaya vereceğim parayı R7 alıp Wraith Prism'le mi kullansam (edit: Ben render yapacağımdan işlemciyi yoğun olarak kullanacağım ondan sıvı soğutma taktırmak istedim) alacağım sıvı soğutma ise Masterliquid Lite 120 veya Masterliquid Cooler Master'in karar veremedim yardımcı olun hangisini alayım?

Alacağın sistemi tam söyle. Uyuşuyor mu bağlantılar bakalım. Bir de bütçeni söyle daha iyi sistem varsa toplarız sana render için. :D.

Render yapıp yoğun olarak kullanacaksan öncelikle R7 daha sonra 240 ve üzeri sıvı soğutma şart.

r7 alıp stok fanla kullansam yeterli olurmu pekİ? sadece render yapmak için bu arada

Ryzen de stok fanlar ile yoğun kullandım da yükte 90 dereceleri görüyor bu yaz sıcaklarında. Harici bir soğutma çözümü gerekiyor. İstersen şöyle de yapabilirsin. Önce stok soğutma çözümü ile kullan duruma göre harici bir soğutma çözümü alırsın.

Geri
Yukarı