AMD yazılımı yüzünden bilgisayar düzgün çalışmıyor

Praudh

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD XFX RX 6700
İşlemci
Ryzen 5 5600
Herkese iyi, sağlıklı günler. AMD ekran kartı ve işlemciye sahibim, birkaç sorun yaşıyorum. Ranch Simulator'de bilgisayarın direkt olarak kapanması, fanlar otomatik ayardayken uçması gibi. DDU ile AMD yazılımlarını tamamen silip sıfırdan yüklemek istiyorum. En iyi seçenek/yol nedir? Biraz önce Ranch Simulator'de oyun kapandı ve PC açılırken yanlış hatırlamıyorsam CPU sıcaklığı ile ilgili bir uyarı gösteriyordu. Tam sorunu göremedim, bunun sebebi ne olabilir?

Asıl soruya gelecek olursak hangi program ile silmeliyim ve AMD sitesinden hangi programı yüklemeliyim?

Hayır, ona hiç bakmadım. Dediğim gibi her zaman olmadığı için karışık bir durum belki de Ranch Simulator'deyken kontrol etmem lazım ama onu tam olarak nasıl yaparım bilmiyorum. Orada da bir deneyeceğim.

Pekala, BIOS güncelleme yapacağım. AMD'nin DDU'su ile her şeyi kaldırırım ve hangi programı yüklemeliyim? Auto-Detect and Install uygulaması var ya da AMD Software uygulaması mı? Tüm chipsetler vs. her şeyi kurabileceğim bir program var mı ya da nasıl bir kurulum önerirsiniz?

Anakart sitesinden son sürüm BIOS'u bulun ve indirin. Ardından FAT32 formatında biçimlendirin. USB belleğe atın. Sonra BIOS'a girin. Güncelleme kısmından USB belleği seçin. Gerisi otomatik olur. Sistem yeniden açılınca işlem tamamlanmış demektir.

DDU ile kaldırmanızı öneririm. Programı kurun. Güvenli moda alın. Ekran kartı ve Amd seçin. İlk seçeneğe basın ve sürücüler silinsin.

Ardından tekrar kurun.

Tam anlamadıysanız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hallettim. Biraz deneyeyim daha sonra sonuçları paylaşırım. Umarım faydalı olur. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

ETS2'de değişen bir şey yok maalesef, durum aynı.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    62 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Hallettim. Biraz deneyeyim daha sonra sonuçları paylaşırım. Umarım faydalı olur. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

ETS2'de değişen bir şey yok maalesef, durum aynı.
İşlemciye yakın zamanda bir soğutucu alın derim. Daha serin çalışır. İşinizi görür:

Yeni konular

Geri
Yukarı