Çözüldü Bilgisayar doğru düzgün çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmet390

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, laptopum gayet güzel çalışıyordu, oyun oynuyordum her şey iyiydi fakat bugün girdiğim ilk oyunda oyun açılmadı. Oyunu sil yükle sil yükle uğraşın ardından açtım fakat öyle kötü bir şekilde çalışıyordu ki anlatmak çok zor. Performans ile hiçbir sorunum yoktu fakat acayip fazla gecikme vardı ancak internetten kaynaklıda değildi ses gecikmeleri falan da oluyor. Mesela silah alınca oyunda silah aldığım gözüküyor fakat silah elimde gözükmüyor. Birkaç saniye sonra elime geliyor, ondan çıkıp GTA 5 oyununa girdiğimde ise birkaç saniye oynamanın ardından DirectX hatası veriyor, güncel olmasına rağmen düzelmiyor. CS 2.0 oyununda ise ilk başlarda bağlantı hatası verip 2 3 kere daha maça girmeye çalışınca maça giriyor, çok iyi hiçbir sorun olmadan 24ms bağlantı ile çalışıyor. Ve sadece oyunda değil genel Windows'ta da gecikme hissettim, donma veya SSD yavaşlığı değil de sanki biraz ağır çekim gibi çok garip bir durum. Hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşıyorum.

Çözüm
Ekran kartı ya da işlemci ile ilgili bir durum sanırsam. Driverları kaldırıp kurmayı dener misiniz?
Ekran kartı ya da işlemci ile ilgili bir durum sanırsam. Driverları kaldırıp kurmayı dener misiniz?

Çözüm

Bilgisayar kendi kendine düzeldi, oyunlarımın %50'lik kısmı artık çalışıyor fakat nedense hâla çoğu oyunda hata alıyorum. Örneğin GTA 5'te çok akıcı bir şekilde oynarken oyunun ortalarında GFX D3D init hatası, diğer bazı oyunlarda ise görevi durdurdu hatası, bazı oyunları birkaç saat oynamama rağmen sorun olmuyor, fakat arkaplana alınca görev sonlandırması gibi hatalar alıyorum. Şu anda GPU driver sildim tekrar yüklüyorum düzelirse bilgilendiririm.

Teşekkürler. Sanırım DDU işe yaradı hatta performansım bile arttı, GTA 5 60 48 arası alırken 80 70 arası alıyorum sayende. (grafikler her şey maximum)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı