AMD Zen işlemciler beklenmeli mi ?

Neyi bekliyorsunuz anlamıyorum. Ömür geçiyor ömür. Bu bekleyen arkadaşların parası olmadığına ve %99 hayali sistem dizdiklerine inanıyorum. Eğer elinde paran varsa her daim teknoloji sana yeterli bir donanım sunacaktır. Şuanda bütçen varsa Haswell yada Skylake alacaksın. Beklemenin sonu yok. AMD Zen gelir, Intel Canonlake veya yeni X109 platformunun reklamını yapar. Hayda, bekle bakalım Canonlake gelsin.

Skylake'i, Zen'i geçtim, Sandy Bridge i5 2500k hala hiçbir ekran kartına darboğaz yapmayacak kadar yeterli bir işlemci iken nedir bu bekleme hevesi? Paran yoktur, 5-6 ay sonra eline para geçecektir eyvallah, beklersin. O an en mantıklı seçimi yapar, alırsın. Şuanda paran var ki bu konuyu açmışsın. Bütçeni belirtip yeni bir konu aç. Sistemini topla gitsin. Beklemenin sonu yok...

Neyi bekliyorsunuz anlamıyorum. Ömür geçiyor ömür. Bu bekleyen arkadaşların parası olmadığına ve %99 hayali sistem dizdiklerine inanıyorum. Eğer elinde paran varsa her daim teknoloji sana yeterli bir donanım sunacaktır. Şuanda bütçen varsa Haswell yada Skylake alacaksın. Beklemenin sonu yok. AMD Zen gelir, Intel Canonlake veya yeni X109 platformunun reklamını yapar. Hayda, bekle bakalım Canonlake gelsin.

Skylake'i, Zen'i geçtim, Sandy Bridge i5 2500k hala hiçbir ekran kartına darboğaz yapmayacak kadar yeterli bir işlemci iken nedir bu bekleme hevesi? Paran yoktur, 5-6 ay sonra eline para geçecektir eyvallah, beklersin. O an en mantıklı seçimi yapar, alırsın. Şuanda paran var ki bu konuyu açmışsın. Bütçeni belirtip yeni bir konu aç. Sistemini topla gitsin. Beklemenin sonu yok...
Bende ne yapacağımı şaşırdım bekleye bekleye deliye döndüm. 3 Aydır sistem toplamaya çalısıyorum halen toplayamadım. Birisi bekle diyor diğeri ise bekleme artık çok sıkıldım bekleye bekleye inşallah sistemi alıcam Skylake topladım. Buda sistem.
Adsız.png

Dostum lütfen piyasayı bilmeden yorum yapma.
Bak bu eski grafikler.
Eki Görüntüle 112391
Ondan öcnesinde nvidia öndeydi ondan öncesinde yine amd. Yeni teknoloji, yeni mimari, yeni socket getiren ve başarılı olan öne geçti ve böyle defvam edecek zamanında Nvidia'da Intel'de böyle başarısız dönemler geçirdi şuan AMD öyle bir dönem geçiriyor ama bu demek değil ki AMD artık çöp batıyor vs. Bir kere mantığa uymuyor dünyada nerdeyse her evde bilgisayar var her yıl bunların %10'u upgrade yapsa bile ne kadar devasa rakamlar ortaya çıkıyor.

Teknoloji ile ilgilenmeye yeni başaladıysan bunları bilmemen normal ama insanları yanlış bilgilendirmen, tarihsiz grafikleri manipüle etmen doğru değil.
İyi o zaman siz ölü mimari fx(recep baltaş'ın tabiri) ve cok güç tüketen, driver konusunda nividia'dan hep geri kalan amd ürünleri almaya devam edin. Pazar payları yalan söylemez istediğiniz kadar savunun amd'yi.

Dostum okuduğunu anlamakta sıkıntı mı çekiyorsun? Ben hiç kimseye 3 yıllık soket önermedim önermemde ama senin gibi sadece tek bir soketten tüm firmayı kötüleyecek önyargılı yaklaşacak kadar dar bakmıyorum olaya. Dediğim gibi yeni olduğun belli Zen mimarisi çıktıktan sonra görürsün ne anlatmak istediğimi. Ayrıca şu driver palavralarınıda bırakın artık eskide kaldı o dönemler...

Madem vereceğin cevabın yok yazma kardeşim o zaman sanki FX işlemci önermişim gibi. :D
Bayılıyorum böyle önyargılı fanboyların her şeyi manipüle etmeye çalışmasına.

Son düzenleme:
Tabi ki sürekli yeni işlemciler çıkacak Zen çıkınca farklı işlemcilerin reklamları yapılmaya başlayacak aklınız oraya kayacak ben sadece kişisel tercih olarak beklerdim diyorum çünkü her ne kadar Intel işlemci kullanıyor olsamda AMD'nin piyasayı silip süpürdüğü günleri özledim yaşıtım olan çoğu kişinin AMD'ye karşı özel ilgisi vardır. Ama anladığım kadarıyla beklemekten sıkılmışsınız bu durumda almanız daha mantıklı olur ben sadece kişisel tercihimin ne olacağını ve AMD'nin fanboyların atıp tuttuğu gibi çöp bir firma olmadığını gayet iyi işler başardığını ve başarabileceğini anlatmaya çalıştım.

Ona kalırsa 2016 Q1'de broadwell-e'ler Q3'te skylake-e'ler çıkacak deniyor. Hadi onları da bekleyelim. Pascal'ı da bekleyelim. Sonra Cannonlake'i bekleriz. 38 yaşında alırız sistemi :LOL: Teknoloji asla durmaz, bir şeyleri bekleyim dersek asla alamayız.​
Başta bende sizin gibi kararsızdım,ya ben şimdi skylake alsam skylake-e gelecek falan diyordum ama gerçekten sonu yok. İlk fırsatta konumu açıp alacağım x99 platform bir sistem.
Daha güzeli gelince upgrade ederiz artık sistemi. Fakat gerek bile kalmaz bence yani , çünkü sistemi yükseltme ihtiyacı hissetmeyiz bile. Benim arkadaşım i5 4690 sistem dizdi 1.5 sene önce galax 980 ile, hala piyasanın en iyilerinden. Şimdi siz dizseniz i5 6600k veya 6700k ddr4 olmuş olacak en kötü 4 sene gider. Bence alın gitsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı