AMD Zen işlemciler beklenmeli mi ?

Dostum okuduğunu anlamakta sıkıntı mı çekiyorsun? Ben hiç kimseye 3 yıllık soket önermedim önermemde ama senin gibi sadece tek bir soketten tüm firmayı kötüleyecek önyargılı yaklaşacak kadar dar bakmıyorum olaya. Dediğim gibi yeni olduğun belli Zen mimarisi çıktıktan sonra görürsün ne anlatmak istediğimi. Ayrıca şu driver palavralarınıda bırakın artık eskide kaldı o dönemler...

Madem vereceğin cevabın yok yazma kardeşim o zaman sanki FX işlemci önermişim gibi. :D
Bayılıyorum böyle önyargılı fanboyların her şeyi manipüle etmeye çalışmasına.
Yazdıklarındam okuduğumu anlamadığım sonucunu çıkartman asıl senin ne kadar okuduğunu anlamayan biri olduğunu gösteriyor. Ben o cümlelerimde sizi millete fx tavsiye eden biri olarak mı itham etmişim yoksa sizin bizzat kendinin fx alan, çok güç yiyen kartları tercih eden biri olarak mı itham etmişim ? Dikkatlice ve yavaşça anlayarak okuyun bence, çünkü anlamayıp yanlış şeylerle beni itham etmişsiniz. Fan boy demişsin ama senden ala belliki amd fanboyu yok. Neyse dediğim gibi dandik mimari cpu ve çok ısınan, çok güç yiyen gpu'ları almaya devam edin ondan sonra bik bik edersiniz "nvidia çıkarttı bile amd'nin sürücüsü nerde yiaaa" diye.

Yazdıklarındam okuduğumu anlamadığım sonucunu çıkartman asıl senin ne kadar okuduğunu anlamayan biri olduğunu gösteriyor. Ben o cümlelerimde sizi millete fx tavsiye eden biri olarak mı itham etmişim yoksa sizin bizzat kendinin fx alan, çok güç yiyen kartları tercih eden biri olarak mı itham etmişim ? Dikkatlice ve yavaşça anlayarak okuyun bence, çünkü anlamayıp yanlış şeylerle beni itham etmişsiniz. Fan boy demişsin ama senden ala belliki amd fanboyu yok. Neyse dediğim gibi dandik mimari cpu ve çok ısınan, çok güç yiyen gpu'ları almaya devam edin ondan sonra bik bik edersiniz "nvidia çıkarttı bile amd'nin sürücüsü nerde yiaaa" diye.
Şaka falan mı yapıyorsun? :D İşlemci konusunda FX işlemcisi şuan alınmaz alanında işlemciler hakkında bir bilgisi yoktur bu kadar açık net bende zaten Haswell serisi Intel işlemci kullanıyorum dostum önermiyorumda kullanmıyorumda önce şunu bir anla. :D Şimdi gelelim güç tüketimi konusuna. AMD ekran kartlarının maksimum güç tüketimi gerçekten yüksek ama genel kullanımda neredeyse hiç bir fark yok. Al bir gtx 960 ve bir r9 380 gir GTA 5'e test et ikiside aşağı yukarı aynı seviyede güç tüketecektir ve r9 380 daha performanslı. Bu kağıt üstündeki fark ancak extreme durumlarda ortaya çıkar. Ayrıca giriş ve orta seviye kartlarda AMD karşısında F/P olarak durabilen bir tane bile Nvidia kart göremiyorum malesef.

Skylake işlemcileri görüp hunharca kahkahalar atan Jim Keller'i hayal ettim bir an, bir elinde kırmızı şarabı, beyninde hain planları ile insanı beklemeye iten tam bir kötü adam tiplemesi.

Bu arada al bence, beklemene değeceğini düşünmüyorum, diyelim Jim Keller blöf yapmıyordu ve gerçekten mükemmel işlemciler çıkardı ortaya AMD. Eğer intel işlemcilerin gücünü düşürme gibi bir özellikleri yoksa rahat rahat yeter sana Skylake, için rahat olsun.

Beklemenin sınırı yok, Zen çıkınca CanonLake'de çıkacak. Bu sefer Zen vs Canonlake olacak. En sonunda yeni bir şeyler daha çıkacak ve bu seferde onun için bekleyeceğiz. Paran varsa al geç.

Skylake işlemcileri görüp hunharca kahkahalar atan Jim Keller'i hayal ettim bir an, bir elinde kırmızı şarabı, beyninde hain planları ile insanı beklemeye iten tam bir kötü adam tiplemesi.

Bu arada al bence, beklemene değeceğini düşünmüyorum, diyelim Jim Keller blöf yapmıyordu ve gerçekten mükemmel işlemciler çıkardı ortaya AMD. Eğer intel işlemcilerin gücünü düşürme gibi bir özellikleri yoksa rahat rahat yeter sana Skylake, için rahat olsun.
Şu Jim Keller AMD'den istifa etmemişmiydi ?

Apple'a geçmişti, 2012 yılında geri dönüp Zen mimarisini tasarlamaya başladı. Iphone 4 ve Iphone 4s, Iphone 5 vs. gibi efsane telefonların işlemcisini tasarlayanda o yani gerçekten çok başarılı bir insan. Güvenimiz tam, bekliyoruz. :D
Baya büyük adammış :D Bakalım Zen mimarili işlemciler nasıl olacak. :)

Hocam ekran kartı olsa bekleyin derdim ama işlemci için beklemeye gerçekten değmez çünkü devasa farklar yaratacak bir şey olamaz. Burada düşünmeniz gereken şey ekran kartı diyorum ve bir değişiklik yapmak istiyorsanız R9 380 yerine GTX 970 tercih edebilirsiniz. Onun dışında sistem oldukça güzel. İşlemci için beklemeye değmez çünkü zaten yeni nesil bir işlemci alıcaksınız, 5. nesil olsaydı ve AMD ile Intel aynı anda çıkaracak olsaydı yeni işlemcilerini bekleyin derdim ama şu an beklemek için sebebiniz yok.

Hocam ekran kartı olsa bekleyin derdim ama işlemci için beklemeye gerçekten değmez çünkü devasa farklar yaratacak bir şey olamaz. Burada düşünmeniz gereken şey ekran kartı diyorum ve bir değişiklik yapmak istiyorsanız R9 380 yerine GTX 970 tercih edebilirsiniz. Onun dışında sistem oldukça güzel. İşlemci için beklemeye değmez çünkü zaten yeni nesil bir işlemci alıcaksınız, 5. nesil olsaydı ve AMD ile Intel aynı anda çıkaracak olsaydı yeni işlemcilerini bekleyin derdim ama şu an beklemek için sebebiniz yok.
Ben DDR4'e geçiş yapacağım ama gönlüm AMD'den yana İntel alıp pişman olmak istemiyorum hayatım boyunca AMD kullandım bir şans vereceğim herkes son 1 şansı hak eder. ( Everest ve Frisby hariç )

Dostum haklısın ama herkes şuan işlemcilerin son noktası Skylake ve onu ne olursa olsun geçemeyecek Zen diye düşünüyor bunun nedeni nedir? Jim Keller daha önce defalarca yaptığı gibi mükemmel bir iş çıkartıp devasa bir fark ortaya koyamaz mı? Ayrıca AMD'nin işlemcileri en az 8 çekirdek çıkaracağını varsayarsak ve Directx 12 ile fiziksel çekirdek sayısının öneminin artacağını düşünürsek gayet olağan bir şey.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı