Amerika deneyimim

Amerika'dan dönmeli miyim ?

• Oy verenlerin toplamı
    183
  • Anket kapandı .
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
hocam ekran kartı fiyatlarının resmini bir atabilirmisin zahmet olacak ama...

hocam ekran kartı fiyatlarının resmini bir atabilirmisin zahmet olacak ama...
Amazon'dan ya da eBay'den bakabilirsin hemen hemen aynı mağaza fiyatlarıylan yani GTX 1080 TI 700 dolar gibi bir fiyata denk geliyor. Dolar kazandığı için 700 liraymış gibi düşünebilirsin genelde nakit ödemezler SSN numarası ile taksit yaptırırlar.

Yazdıklarınız doğrudur efendim, Size bir öneride bulunayım. Memleketi çok mu özlediniz? Koyun doları cebinize gelin Türkiye'de bozdurun parayı krallar gibi tatilinizi yapın canınız tantuni mi çekti Engin Abi gibi? Geliyorsun dostum yılda bir yiyorsun tantunini. Bilmem fark ettiniz mi? Amerika'da yaşayan Türkler genelde Giresun Yağlıderelidir nedendir bilmem bütün köyün erkekleri ABD'ye göç etmiş en azından ben NYC'de öyle gördüm.
Giresun muhabbetine kesinlikle katılıyorum :D NJ Keşaplı dolu. Yakında oranın adını Giresun Jersey diye değişirler.

Bu arada internet fiyatlarıda ucuz, 950mbps internet +TV 89.90$. Ucuz derken tabi 1800$ maaşa göre ucuz. Yoksa TL'ye çevirirsek 650 lira civarı.
Ben şuan Google'ın fiberini kullanıyorum Download:1000 Upload:1000 olarak $70 veriyorum Televizyon olarak interneti kullanıyorum. 1 ay içersinde'de eski model bir Mustang almayı planlıyorum :D

Giresun muhabbetine kesinlikle katılıyorum :D NJ Keşaplı dolu. Yakında oranın adını Giresun Jersey diye değişirler.
Yaptıkları meslekler, boyacılık, Garsonluk, Benzin İstasyonunda pompa basmak, Turkish Deli'lerde de çok var:D Genel olarak böyle.

Merak ettiğim bir konu var. Bulunduğun bölgede asgari ücret alarak tek başına yaşasan o para sana yeter mi ?
Arizona'da saatlik asgari ücret 10 dolar, ben Mc Donalds'ta çalışıyorum, normalde saatlik 10 dolar veriyorlar, kaç saat çalışıyorsan çalıştığın saat, 10 dolar ile çarpılıyor, ben 6 saat çalışıyorum, günlük 60 dolar alıyorum, fakat ben, patronuma aylık olarak almak istediğimi söyledim, oda olur dedi. üst mesajlarda da söylemiştim. 1800 dolar alıyorum, + bahşiş felan 1900 oluyor. yeri geliyor 2000 dolara kadar çıkıyor. ama sabit 1800 dolar. sadece bahşişler benim maaşımı yükseltiyor. bulunduğum bölgede tek başıma yaşıyorum zaten, ben Arizona/Phoenix'teyim. Annem, babam, kardeşim ise Tucson'da. 2000 dolar bana yetiyor, hatta diğer ay için para bile kalıyor.
Eğer siz de olduğu gibi bir şirket kurup gitme fırsatı yoksa yaşanabilecek en iyi ülke Kanada gibi geldi bana. ABD’de vatandaşlık için 5 yıl aralıksız yaşamak falan çok ağır şartlar var. Gidin Kanada’da yaşayın :) AB ülkesi de olur.
Şu an yaşanabilecek en iyi ülke Amerika. Ağır şartı felan yok. Zaten Amerika'da yaşamak istiyorum. Ben memnunum. 1-2 aya kalmaz, kendi arabamı alırım.

Kendini kurtarmışsın bu ülkeden. İyi de yapmışsın. Yerinde olsam hayatta geri dönmem. Zaten ailenden herkes Amerika’da imiş. Hayatımda yaşamak istediğim 2 ülkeden birisidir Amerika. Diğeri de İtalya :) @Parzivall ağır şart derken siz yatırımcı olarak oturum izni aldığınız için işiniz kolay. Ama sıradan bir insan oturum izni almak için ağır şartlarla karşılaşıyor. Onun için Kanada’yı örnek verdim.

Kendini kurtarmışsın bu ülkeden. İyi de yapmışsın. Yerinde olsam hayatta geri dönmem. Zaten ailenden herkes Amerika’da imiş. Hayatımda yaşamak istediğim 2 ülkeden birisidir Amerika. Diğeri de İtalya :)
Dönmeyeceğim beyler.

Arizona'da saatlik asgari ücret 10 dolar, ben Mc Donalds'ta çalışıyorum, normalde saatlik 10 dolar veriyorlar, kaç saat çalışıyorsan çalıştığın saat, 10 dolar ile çarpılıyor, ben 6 saat çalışıyorum, günlük 60 dolar alıyorum, fakat ben, patronuma aylık olarak almak istediğimi söyledim, oda olur dedi. üst mesajlarda da söylemiştim. 1800 dolar alıyorum, + bahşiş felan 1900 oluyor. yeri geliyor 2000 dolara kadar çıkıyor. ama sabit 1800 dolar. sadece bahşişler benim maaşımı yükseltiyor. bulunduğum bölgede tek başıma yaşıyorum zaten, ben Arizona/Phoenix'teyim. Annem, babam, kardeşim ise Tucson'da. 2000 dolar bana yetiyor, hatta diğer ay için para bile kalıyor.
Uber ve Lyft hakkında bir bilginiz var mı ? Yani kazandırıyor mu ? Belli bir gelir artışı sağlanabiliyor mu ?

Şu an galerideyim fotoğraf atacağım, yalnız satın alma yerinde değilim, kiralama yerindeyim. Araba kiralayıp Nevada'ya geçeceğim, yoldan da fotoğraflar atacağım. Saat 05:10.
Uber ve Lyft hakkında bir bilginiz var mı ?
Uber devam ediyor. Lyft'i ilk defa sizden duydum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı