Amerika nasıl bir yer?

ABD bayağı iyi sanıyordum teşekkür ederim.
İyi olmasına iyi ama her ülkede olduğu gibi kötü yanlar da var. Önemli olan kötü yanların farkında olarak gitmek. Büyük hayallerle bir ülkeye gittikten sonra oluşan hayal kırıklığının ardından gidilen yerde mutlu olma ya da tutunabilme ihtimali çok düşüyor.

Amerika'da evsizlik yok aslında evsiz olanlar kendi isteğiyle kalıyorlar diye biliyorum.
Çoğu ya mortgage'dan ya sağlık sisteminden ya da başka bir borçlandırılmadan batmışlar. Bu insanlar geri dönmek isteseler karşılarında dağ gibi borçlar var, o durumdayken sokakta kalmak daha iyi tabii. :D Evsizlerle bunları konuştum oradayken, adam bana diyor ki ben burada oturup birinden 1 Dolarlık kahve istesem günde 2-3 defa içebiliyorum. McDonald's önünde 2-3 defa yemek yiyebiliyorum. Para istesem verenler oluyor. Diğer ihtiyaçlarım da bir şekilde karşılanabiliyor bedavaya, neden geri dönüp borç ödemeye çalışayım?

Eminim ki bu insanlar sokağa düşmeden önce bunun düşüncesi bile korkutucu gelmiştir. Bir şekilde adapte olduktan ve çoğu ihtiyacın çaba göstermeden karşılanabildiğini görünce de buna devam ediyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı