Amerika'da iş başvurusu için güvenli site önerisi

Karvanista

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Ben 19 yaşında orta üzeri İngilizce bilen İngilizce lojistik yönetimi lisans bölümü öğrencisi biriyim. Ayrıca pasaportum da var. Ancak üniversitemi bırakıp Amerika'da vasıflı, vasıfsız bir iş sahibi olmak istiyorum artık tahammülüm kalmadı. Nasıl yapabilirim? Bildiğiniz güvenli siteler var mı?

Arkadaşlar selamlar. Ben 19 yaşında orta üzeri İngilizce bilen İngilizce lojistik yönetimi lisans bölümü öğrencisi biriyim. Ayrıca pasaportum da var. Ancak üniversitemi bırakıp Amerika'da vasıflı, vasıfsız bir iş sahibi olmak istiyorum artık tahammülüm kalmadı. Nasıl yapabilirim? Bildiğiniz güvenli siteler var mı?
Güvenli siteden önce ya çok zengin olacaksın yada green card başvurusunu bekle. Zenginsen dil kursu veya üniversite yoluyla gidebilirsin. Green card çıkarsa o yolla da gidebilirsin.

Güvenli siteden önce ya çok zengin olacaksın ya da Green Card başvurusunu bekle. Zenginsen dil kursu veya üniversite yoluyla gidebilirsin. Green Card çıkarsa o yolla da gidebilirsin.

Hocam greencard başvuracaktım ama çok sıkıntılı bir süreç olduğunu duydum ve seçilince 500 dolar gibi bir ücret talep ediyorlarmış onun da yanma garantisi varmış. Ayrıca 5000 dolarlık hesabın olması gerekiyormuş. Ama yine de başvurmadığım için pişmanım. Seneye artık.

Hocam biliyorsan yaz bilmiyorsan yazma :D git başka yerde mesaj kas. Garsonluk, inşaat vsvs söyledik zaten kimse profesör olmak istiyorum demedi :D
Dediğimi anlayamadın heralde. Çalışabilmen için vatandaşlık alabilmen lazım. Kaçak göçmen olarak gidip çalışacaksan bulaşıkçılık tavsiye ederim. Köpüklerle oynaması zevkli oluyor :d

Dediğimi anlayamadın herhalde. Çalışabilmen için vatandaşlık alabilmen lazım. Kaçak göçmen olarak gidip çalışacaksan bulaşıkçılık tavsiye ederim. Köpüklerle oynaması zevkli oluyor :d

Mevsimlik işçi vb için vize verdiklerini duydum araştırdım ancak yeterli bilgi bulamadım. Belki oradan bir yol bulurum diye düşündüm.

Dostum, Üniversite öğrencisiyken Amerikaya gitmeye çalışmanın tek yolunu sunabilirim sana gerçekçi olacaksak, Work And Travel. 3-4K dolara 4 aylığına hem gezip hem çalışabilirsin, Work And Travel bir vize türüdür. Bu parayı bir hayat deneyimi olarak vereceksin, hayalinde ki Amerika olmayacak, başlangıçta herkesin yaptığı gibi vasıfsız eleman olacaksın, yeni kültür edineceksin, 1 ay da gezeceksin 3 ayın sonunda. Vizen bitmeden 2 hafta önce istersen Vizeni Amerikada ki konsolosluklardan değiştirebilirsin. Amerika da çalışmak için vatandaşlığa gerek yok sadece, bunun için farklı vize türleri var ama işin sonunda vatandaşlık alman gerekiyor uzun süre kalmak için, bunun için ya birini evlenmek için bulacaksın, ya sponsor bulacaksın ya da greencard. Bu bir program, sadece Üniversite öğrencileri katılabiliyor ve acenteler sayesinde yapılıyor, Amerikan konsolosluğunun Türkiye için onayladığı belirli acenteler var, bunlara bak. Ve araştır derim Work And Travel'ı. Eğer bunu yaparsan hem vize sicilin iyi olur, ileride vize almanı kolaylaştırır.

Dostum, üniversite öğrencisiyken Amerika'ya gitmeye çalışmanın tek yolunu sunabilirim sana gerçekçi olacaksak, work and travel. 3-4K dolara 4 aylığına hem gezip hem çalışabilirsin, work and travel bir vize türüdür. Bu parayı bir hayat deneyimi olarak vereceksin, hayalinde ki Amerika olmayacak, başlangıçta herkesin yaptığı gibi vasıfsız eleman olacaksın, yeni kültür edineceksin, 1 ay da gezeceksin 3 ayın sonunda. Vizen bitmeden 2 hafta önce istersen vizeni Amerika'da ki konsolosluklardan uzatabilirsin. Amerika da çalışmak için vatandaşlığa gerek yok sadece, bunun için farklı vize türleri var ama işin sonunda vatandaşlık alman gerekiyor uzun süre kalmak için, bunun için ya birini evlenmek için bulacaksın, ya sponsor bulacaksın ya da greencard.

Hocam vatandaşlık önemli. Kesinlikle hayal, vesaire falan değil isteğim. 5 kuruşsuz kalmaya razıyım. Yeter ki gidelim yani. Türkiye'de gelecek görmüyor insan. Bazen diyorum mezun olacağıma gideyim orada vasıfsız bir işte çalışayım 5,10 sene cefa çekeriz ama en azından düzgün bir yerde yaşarız.

Geri
Yukarı