Amerika'da oyunlar pahalı mı?

Vasıfsız demeyelim.

Neden demeyelim? Amerika bile öyle değerlendiriyor, o işi tam okumayanlar o kadar kazanıyor zira. Direkt işçi olarak çalışman seni vasıfsız yapmaz. Asgari ücret veya onun üzerinde maaş alanlar direkt olarak vasıfsız işçi olarak nitelendirilir.

Neden demeyelim? Amerika bile öyle değerlendiriyor, o işi tam okumayanlar o kadar kazanıyor zira. Direkt işçi olarak çalışman seni vasıfsız yapmaz. Asgari ücret veya onun üzerinde maaş alanlar direkt olarak vasıfsız işçi olarak nitelendirilir.
Asgari ücret alıp evine ekmek götürenlere dediniz sandım zira böyle düşünenler varsa gelsin 1-2 gün ağır saniyede çalışsın görürüm ben onun vasfını ve iradesini.

Asgari ücret alıp evine ekmek götürenlere dediniz sandım zira böyle düşünenler varsa gelsin 1-2 gün ağır saniyede çalışsın görürüm ben onun vasfını ve iradesini.

Ona diyecek yok maalesef, orada çalışanlar okumamış veya tam iş tutmamış kişiler olarak görülüyor ki %90'ı öyle. Adam akıllı iş bulamayınca da direkt sanayiye yöneldikleri için tüm dünya gözünde öyleler. Benim veya sizin görüşünüze göre ülkeler karar vermediği için onların terimlerini kullanmak durumundayız.

İnternette asgari ücret miktarını bulamadım, saatlik 7,25$ yazıyordu ona göre hesapladım.
Eyalete göre değişiyor, California'da 2022 itibariyle saatlik asgari ücret 15$. Günde 8 saat, haftada 5 günden bir ayda 2400$ ediyor. Orada 2400$ alan adam AAA oyunlara 60$ veriyor, bizde de 4250₺ alan adam özel fiyatlandırma olmaksızın 110₺ verseydi aşağı yukarı aynı alım gücünde olurduk. Fakat şu yorumu yazdığım sırada 60$=880₺ ediyor, bu da alım gücünde bizden 8 kat daha iyi oldukları anlamına geliyor.

Geri
Yukarı