Amerika'da üniversite okumak nasıldır?

Daha fazla  
Orada üniversite okuyunca beni neler bekleyecek? Orada arkadaşlık nasıl, zorba insanlar nasıldır? Sizce Amerika'nın öğretmenleri nasıl çok merak ediyorum da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orada üniversite okuyunca beni neler bekleyecek? Orada arkadaşlık nasıl, zorba insanlar nasıldır? Sizce Amerika'nın öğretmenleri nasıl çok merak ediyorum da.
Benim bir fikrim yok ama arkadaşlarımdan edindiğim bazı bilgiler var, benimde hayalim MIT da okumak ama imkansız olduğu için hayal olarak kaldı.
Arkadaş çevresi olarak eğer yüksek seviye bir okul tercih edersen oxford cambridge gibi yüksek ihtimal farklı kültürlerden farklı insanlardan kişiler görebilirsin etrafında.
kafa dengi ve dil olarak anlaşmak önemli olur burda ört kültür ve adetler de önemli bir konu
öğretmenlere gelicek olursak dediğim gibi öğrenciler çok farklı yerlerden geldiği için öğretmenlerde kimin nasıl bi kafası olduğunu tam bilemiyor başlarda sert davranıyorlar tavırlarını belli etmek için ancak zaman geçtikce ısındıkları ve sevdikleri çalışkan öğrencilerle bu durumu düzeltiryorlar

Sorduğun her şey eyaletten eyalete değişir. Adı üstünde "Birleşik Devletler". Kültürel farklar da bölgeden bölgeye değişebilir.

Geri
Yukarı