Amerika'daki evler neden ucuz?

Aylık 1000 dolar gibi bir rakamı kenara koysan -ki fena bir rakam sayılmaz- 10 yıl 20 yıl eder. Aslına bakarsan olması gereken fiyatlandırma bu olmalı. Zamanında akrabam 60 bin TL ye ev almıştı ben rakamları tam ölçemiyordum yaşım nedeniyle ama şimdi fark ediyorum. 60 bin TL ye bazı arabaların farı var artık

Orada yaşayan biri içinde ucuz değil ama tabii ki bizdeki gibi imkansız hiç değil ev sahibi olmak amerikadan bahsediyoruz. Üstüne adamlar Amerikan tarzı evlere o fiyatı verip yaşıyor, biz 2+1 kutu gibi dairelere. En özendiğim şey bu Amerikan sokakları ve evleri.

Elbette bizimle kıyaslarsak cennetten bir köşe olarak kalıyor ama Amerika'da da ev alma meselesi insanların hadi gidip alalım diyeceği bir durum değil. Eyaletten eyalete fiyatlar çok değişiyor çünkü koskoca bir ülkeden bahsediyoruz ve bir yerdeki sosyal-ekonomik çevre diğerine elbette uymuyor. Sonuç olarak evleri ne ucuz ne de bizimki gibi sadece %5-10'luk kesimin alabileceği fiyatta değil.

Nitelikli bir birey değilsen ev alamıyorsun diye biliyorum. Amerika, New Jersey de yaşayan arkadaşım kiralardan ve ev fiyatlarından çok şikayetçi, eyaletten eyalete değişkenlik gösteriyor tabii ki.

Dünya uzerinde en huzurlu ve güzel evler diyebiliriz bunlara, Türkiye'deki gibi seni hepishaneye kapatır gibi kapatmaz evleri.Her eyaletinde ucuz değil değişir bu.Benim favorim Florida.

New jersey de 200-300 arasına taş gibi ev buluyorsun kanka.
Fiyatlar konusunda her hangi bir bilgim ne yazık ki yok fakat şunu biliyorum günlük 160 dolar para kazanan arkadaşım için ev bir hayal. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı