Amerika'ya iş olmadan gidilir mi?

Orada çalışma, oturma iznin yokken ancak kaçak ve ucuza çalışırsın. İş yeri sana vize falan çıkartamaz. Maaşını hep nakit alırsın, sosyal güvenlik numaran olmaz. Sana paranı vermeseler laf edemezsin, ezseler sesini çıkartamazsın çünkü tek yanlış hareketinde polise verir seni.

T.C.'de mezun olup diplomamı alacağım yeşil pasaport ile iş olmadan Amerika'ya gidersem kolayca iş bulabilir miyim? Kendi alanımda il bulmam be kadar zaman alır?

Sizce T.C.'de mühendis olmak mı yoksa Amerika da burger da falan mı çalışmak daha refah bir hayat sunar.
Artık burası kabak tadı vermeye başladı, fırsatım olsa amerika veya avrupa ülkelerinden herhangi birine, herhangi bir işi yapmak için giderdim. Kuzey ülkeleri de olur bu arada, buradan uzak olsun da.

Birde USA yenge bulursun orda tamamdır senin iş:)

NINTCHDBPICT000558658439.jpg

Bahsedildiği gibi o kadar kolay değil bu işler. Kaçak olayının bir sıkıntısı var ki tespit edildiğinde bırak ABD yi artık Avrupa vizesi dahi alamıyorsun.

Yeşil Pasaport vizeye tabi, oraya gittiğin gibi şirket senin adına işçi vizesi başvurusu vs yapıyor arkadaşlar bu işler o kadar basit değil. Ben şu anda aktif olarak bu işler için kafa yoruyorum.
Turistik vizem var ve bunu çalışmaya çevirmek için uğraşıyorum, işte sponsorluk ile green card bir aşama, H-1B başka bir aşama E2 olanı başka bir aşama.

Yani bu işleri burada yazmak kolay fakat öyle bahsedildiği gibi değil. İllegal takılmanın bir bedeli var,
Ben Turist Rehberi olduğum için hayatımın bir kısmı seyahat ile geçecek ve ondan dolayı ki zor olan yolu yani yasal yolu tercih ediyorum.

Bahsedildiği gibi o kadar kolay değil bu işler. Kaçak olayının bir sıkıntısı var ki tespit edildiğinde bırak ABD yi artık Avrupa vizesi dahi alamıyorsun.

Yeşil Pasaport vizeye tabi, oraya gittiğin gibi şirket senin adına işçi vizesi başvurusu vs yapıyor arkadaşlar bu işler o kadar basit değil. Ben şu anda aktif olarak bu işler için kafa yoruyorum.
Turistik vizem var ve bunu çalışmaya çevirmek için uğraşıyorum, işte sponsorluk ile green card bir aşama, H-1B başka bir aşama E2 olanı başka bir aşama.

Yani bu işleri burada yazmak kolay fakat öyle bahsedildiği gibi değil. İllegal takılmanın bir bedeli var,
Ben Turist Rehberi olduğum için hayatımın bir kısmı seyahat ile geçecek ve ondan dolayı ki zor olan yolu yani yasal yolu tercih ediyorum.
Kaçak gidip kaçak yaşamaya gerek yok ki hocam. Zaten sınırda polise teslim oluyorsun. Sonrası kamp ve mahkeme süreci. Ben ülkenizde kalmak istiyorum diyene ne yapmış USA?

Kaçak gidip kaçak yaşamaya gerek yok ki hocam. Zaten sınırda polise teslim oluyorsun. Sonrası kamp ve mahkeme süreci. Ben ülkenizde kalmak istiyorum diyene ne yapmış USA?
Bahsettiğiniz olay iltica,
Birincisi öncelikle kimin kampta kalıp kimin kalmadığını yazayım. Kaçak yollarla girenler kampta kalıyor. Vize ile girenler kampta kalmıyor.
İkincisi Mahkeme süreci uzun sürüyor, uzun sürmesin geçtim kabul edecekler diye bir kural yok. Netice itibari ile polise teslim olmak dediğiniz olay iltica etmek ve bunu da ıspatlamanız gerekmekte neden iltica ediyorsunuz?
Kalmak istiyorum diyene ne yapmış USA derseniz kabul etmediklerini deport etmiş diyebilirim size.

Geri
Yukarı