Amerika'ya nasıl gidilir?

Amerika yerine şiddetle Kanada'yı öneririm sizlere, Amerika'nın son 1 yıldır vize politikası aşırı değil, olağanüstü düzeyde sert!
Gri listede olan bir ülke için çok daha zor oluyor tabii, bende yakın zamanda Kanada'ya gitmeye uğraşıyorum, kolaylıklar gelsin:)

Amerika yerine şiddetle Kanada'yı öneririm sizlere, Amerika'nın son 1 yıldır vize politikası aşırı değil, olağanüstü düzeyde sert!
Gri listede olan bir ülke için çok daha zor oluyor tabii, bende yakın zamanda Kanada'ya gitmeye uğraşıyorum, kolaylıklar gelsin:)
Şöyle söyleyeyim, amerikadan vazgeçtim gibi çünkü ben arabalarla yakından ilgileniyorum ve Almanya'ya seçme kararı aldım. Amerika'da da araçlar ucuz fakat ben aracımı Türkiye'ye getirip bir kaç ay kalmak, tatil yapmak istiyorum. Bunu yapmak amerika için /arabayı getirme adına/ gemi veya uçak ile mümkün olabiliyor. Buda çok maliyetli bir şey. Saçma olacak biraz ama o yüzden almanyayı seçtim.
Umarım kanadaya gidebilirsiniz. Nasıl bir yol izleyeceksiniz?

Şöyle söyleyeyim, amerikadan vazgeçtim gibi çünkü ben arabalarla yakından ilgileniyorum ve Almanya'ya seçme kararı aldım. Amerika'da da araçlar ucuz fakat ben aracımı Türkiye'ye getirip bir kaç ay kalmak, tatil yapmak istiyorum. Bunu yapmak amerika için /arabayı getirme adına/ gemi veya uçak ile mümkün olabiliyor. Buda çok maliyetli bir şey. Saçma olacak biraz ama o yüzden almanyayı seçtim.
Umarım kanadaya gidebilirsiniz. Nasıl bir yol izleyeceksiniz?
Dil okulu vasıtasıyla gitmeyi düşünüyorum, babam sponsorum olacak. Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun...

Amerika oyle uzaktan gorundugu kadar kolay degil. Hani denir ya, davulun sesi uzaktan hos gelir diye. Amerika sizin kazandiginizdan daha fazlasini size harcatmak icin kurulmus kapitalist bir duzen.

Kendi kendinize yetmeyi size zorla ogretir, kurallara uymayi zorla ogretir, Türk cakalligi - kurnazligi orada ise yaramaz. Sizi para kazanmak icin de tesvik eder, ancak tum ipleri de elinde tutar.

Eger sponsorluk alabilecek el ustunde tutulacak bir yeteneginiz yoksa, Green Card'iniz yoksa, tek care evlilik. Yasiniz kac?

Kaynak: 12 yıldır Amerika'daydik, pandemide Türkiye'ye donduk ve Amerikan vatandasiyim.

Kolay değilden kastın ne açıklar mısın? Türkiye'de kazandığını yediğine anca harcıyorsun zaten.

Geri
Yukarı