Amerika'ya nasıl gidilir?

Benide alin aranıza hocam. Ailemden büyük bir destek alabilirim dilim pek iyi değil ama. Yaklaşık 750Bin tl civarı birikmiş param var.

Hocam dil okulu ile nasil gidip vatandaşlık alacaksınız?
Amerika yerine şiddetle Kanada'yı öneririm sizlere, Amerika'nın son 1 yıldır vize politikası aşırı değil, olağanüstü düzeyde sert!
Gri listede olan bir ülke için çok daha zor oluyor tabii, bende yakın zamanda Kanada'ya gitmeye uğraşıyorum, kolaylıklar gelsin:).

50 bin dolari olup Amerika'ya gitmeyi bilmeyen birisi Amerika'yi hak etmiyor. Daha fazla arastirmalisin. Evlen bence. Bir de 50 bin dolar ve 750 bin lira buyuk paradir Amerika icin. Az miktar yav eh eh diyip bilginizin olmadigi icin soyleyeyim dedim.

Hocam bir şeyi bilmemek suç mu? Neden dalga geçercesine yorum yapıyorsunuz? Madem sizin bilginiz var kazanın parayı da gidin. Adam yardım istemiş, siz dalga geçiyorsunuz.

50 bin dolari olup Amerika'ya gitmeyi bilmeyen birisi Amerika'yi hak etmiyor. Daha fazla arastirmalisin. Evlen bence. Bir de 50 bin dolar ve 750 bin lira buyuk paradir Amerika icin. Az miktar yav eh eh diyip bilginizin olmadigi icin soyleyeyim dedim.
Hocam 50K dolar hem Türkiye, hemde Amerika için az para. Bu para ile ne yapılabilir Türkiye'de örnek verir misiniz ?

Amerika bir firsatlar ulkesi. Orada tutunmayi bilen, girisimci olan, kendine guvenen, is yapan, cekinmeyen & gocunmayan, elinde 10 dolarla bile gitse orada rahat yasar. Ama baba parasi ile, anac bir sekilde buyumus, hazira konmayi seven, elini tasin altina koymayi bilmeyen insan 10 milyon dolar'la da gitse bir halt yiyemez.

Amerika bir firsatlar ulkesi. Orada tutunmayi bilen, girisimci olan, kendine guvenen, is yapan, cekinmeyen & gocunmayan, elinde 10 dolarla bile gitse orada rahat yasar. Ama baba parasi ile, anac bir sekilde buyumus, hazira konmayi seven, elini tasin altina koymayi bilmeyen insan 10 milyon dolar'la da gitse bir halt yiyemez.
Hocam Html , CSS , C# ve Python biliyorum. Nasipse 2 sene sonra gideceğim babam ile anlaştık.

Amerika'da oturumu olan biri olarak 50k ile Oklahoma'da bile bir düzen kurmak çok zor fakat imkansız mı? Değil valla. Yatırımları sayesinde orada olup neredeyse batacak seviyeden yani küllerinden tekrar doğan bir arkadaşım var. Fakat unutmaman lazım ki oraya parasız gitmek veya az para ile gitmek ve tutunmak kolay değil.

Kültürel bakımdan bir sürü karmaşıklık oluyor, maddi zorluklar olabiliyor, sevdiklerinle aranda koca bir okyanus olduğunu bilmek vs uzun ve psikoloji isteyen bir süreç yani. Üstelik sen çok dayanıklı olsan da çevresel faktörler yüzünden (zorbalık, ırkçılık vs) psikolojine yenik düşüp dönmek zorunda kalabilirsin.

Yanlış anlama yapmazsın kesinlikle demiyorum ama bana 50 kere "kanka bende geliyorum hazırlan gezcez tozcaz amerıkın lıyf yuppi" deyip bir kaç ay sonra geri dönen bir sürü kişi tanıyorum. Öğrencisin, yaşında küçük ve elindeki para da hiç fena olmayan bi para. Yani ben %100 hazırım ne olursa olsun bi sorun yaşamam diyorsan tamam atla git. Ama hazır değilsen de 50k yı buralarda da değerlendirme şansın var unutma yani.

Bence en garanti yol ya green card ya da sponsorluk. Evliliği işin içine katmıyorum formalite de olsa devleti kandırmaya giriyor bir sürü denetlemesi falan var o işin bi anlaşılırsa çok sıkıntı.

Azmin sabrın varsa Türkiye gibi bir ülkede saniye durulmaz. 42 yaşındayım. İşi gücü bıraktım yazılım öğrenmeye çalışıyorum. Öz güvenim yerlerde sürünüyor. Kimseyi dinleme gitmeye çalış. En kötüsü oraya değil de başka bir yere kapak atarsın. Türkiye'nin dengi Uganda'dır. Hani nereye gidip daha kötü bir hayat tecrübesi yaşarsın bilinmez.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı