Amerika'ya taşınma fırsatınız olsa gider miydiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İrlanda'da yaşamak isterdim. Öte yandan şu anda yaşadığım ülke yavaş yavaş yok oluyor.

Ben böyle boş konuşanları takmıyorum zaten, param olsa 1 dakika durmam. Ülke iç savaşa doğru gidiyor gidişatımız hiç iyi değil. Çocuğuma bırakacağım miras onu hiç dünyaya getirmemektir, 18 20 yaşlarında bana küfür etmesin diye.
Temennim odur ki gerçekten yaşanılabilir bir ülke bırakacağım arkamdan giderken. Ben bu mesleği seçerken de çoğu kişi bana ''Faşist, katil, seri katil'' etiketini yapıştırmıştı, benim ise tek hedefim bu savaşı bitirmek ve mazlumların dünyasını yeşillendirmek, ve halen de öyledir. Dünyayı barış ve huzur kurtaracak, düzeni bu olsa bile başaracağız.
* Zalim değişir de, mazlum değişmez.

Temennim odur ki gerçekten yaşanılabilir bir ülke bırakacağım arkamdan giderken. Ben bu mesleği seçerken de çoğu kişi bana ''Faşist, katil, seri katil'' etiketini yapıştırmıştı, benim ise tek hedefim bu savaşı bitirmek ve mazlumların dünyasını yeşillendirmek, ve halen de öyledir. Dünyayı barış ve huzur kurtaracak, düzeni bu olsa bile başaracağız.
* Zalim değişir de, mazlum değişmez.

Asker misin ?

İrlanda'da yaşamak isterdim. Öte yandan şu anda yaşadığım ülke yavaş yavaş yok oluyor.
Hayır, Türkiye'nin yok olması söz konusu değil. Sadece yönetim değişir, zihniyetler değişir, ülkeler arası savaşlar olabilir. Onun dışında Türkiye yok olabilecek bir ülke değil.

Profesyonel olarak askerim, en erken 1, en fazla 2.5 sene sonra özel harekata katılacağım.

CHP'yi de görüyoruz daha bir şehir'in su ihtiyacını karşılamayan bir partiyi örnek gösteriyorsunuz Tebrikler.
Darbenin olmasına izin veren, devletin her yerine sızmasini engellememis, usutne ustluk devlete siza kisileriu zamaninda savunan kisileri, su hizmetini eksik veren veya veremeyen bir belediyeyle eş tutmak gerizekaliliktir! Siz saka falan misiniz?

Ben beyin göçüne karşıyım. Birileri bu ülke için birşeyler yapmazsa bu ülke nasıl kalkınacak. Sırf kendi hayatım için 75 milyon insanımın refahından vazgeçemem. Ki arkadaşın verdiği videoda bir kasaba örneği var. Oradada tutuculuk ve biz kazanalım kafasıyla yapılıyor herşey. Ama malesef Türkiye'de biz değil ben var. Bundan kurtulabilirsek bence hızlıca gelişeceğimizi düşünüyorum. Hem iş veren hemde işçi sınıfı olarak bunları düşünmeliyiz. Crytek Firmasının sahibi burada oyun stüdyosu açarken güzel bir açıklaması var. Türkiye'de birşeylerin gelişmesini istiyorsak bizim gibi firmalar öncü ve yol gösterici olmalı diyordu. Şurada burada yaşamak istememiz yerine ülkemizi nasıl yaşanabilir kılabiliriz bunu konuşmalıyız.

Sıralamada dünyanın en huzursuz 10 ülkesi şöyle:
Suriye (sıralamada 163'üncü)
Güney Sudan
Irak
Afganistan
Somali
Yemen
Orta Afrika Cumhuriyeti
Ukrayna
Sudan
Libya (sıralamada 154'üncü)

“Global Peace Index 2016” raporuna göre en güvenli-huzurlu 10 ülke ise şöyle:
1) İzlanda (1192 puan)
2) Danimarka
3) Avusturya
4) Yeni Zelanda
5) Portekiz
6) Çek Cumhuriyeti
7) İsviçre
8) Kanada
9) Japonya
10) Slovenya (1408 puan)

Hayır, Türkiye'nin yok olması söz konusu değil. Sadece yönetim değişir, zihniyetler değişir, ülkeler arası savaşlar olabilir. Onun dışında Türkiye yok olabilecek bir ülke değil.

Profesyonel olarak askerim, en erken 1, en fazla 2.5 sene sonra özel harekata katılacağım.
Özür dilerim kastettiğim yok olmak değildi ama "durumu kötüye gidiyor" diyebiliriz. Bu durumda evet, yaşamak isteyeceğim bir yer değil. İmkanım olsaydı İrlanda'ya taşınırdım.

Ben beyin göçüne karşıyım. Birileri bu ülke için birşeyler yapmazsa bu ülke nasıl kalkınacak. Sırf kendi hayatım için 75 milyon insanımın refahından vazgeçemem. Ki arkadaşın verdiği videoda bir kasaba örneği var. Oradada tutuculuk ve biz kazanalım kafasıyla yapılıyor herşey. Ama malesef Türkiye'de biz değil ben var. Bundan kurtulabilirsek bence hızlıca gelişeceğimizi düşünüyorum. Hem iş veren hemde işçi sınıfı olarak bunları düşünmeliyiz. Crytek Firmasının sahibi burada oyun stüdyosu açarken güzel bir açıklaması var. Türkiye'de birşeylerin gelişmesini istiyorsak bizim gibi firmalar öncü ve yol gösterici olmalı diyordu. Şurada burada yaşamak istememiz yerine ülkemizi nasıl yaşanabilir kılabiliriz bunu konuşmalıyız.
Katıldığım düşünce, elimizden geldiğince buna önem vermeliyiz. Ama önümüze çıkan engeller bir süre sonra canımızı sıkabiliyor maalesef, buna kültür-hoşgörü gibi kültürel yoksunluklar dahil. İnsan kendisine gülen birini görünce seviniyor, en azından bir şeyler yapacağı vakit boşa gitmeyeceğini anlıyor. İnsanlardan çok şey istemiyoruz aslında, biraz sevgi ve tebessüm. Ve devletin de bu konu da artık adımlar atması gerekli, öncelik eğitim olmalı.

Darbenin olmasına izin veren, devletin her yerine sızmasini engellememis, usutne ustluk devlete siza kisileriu zamaninda savunan kisileri, su hizmetini eksik veren veya veremeyen bir belediyeyle eş tutmak gerizekaliliktir! Siz saka falan misiniz?
Yahu senin adamlar sırf AKP tek başına iktidara gelmesin diye terör partisine ödünç oy vermiş ve o parti ile samimi pozlar vermişlerdir. Asıl sen Şaka mısın?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı