Rehber Amfi ve ses kartı olmadan bilgisayara gitar bağlamak

snufff

Decapat
Daha fazla  
Uyarı bu işlem bilgisayara zarar verebilir!

Merhaba öncelikle hoş geldiniz bugün size amfi veya ses kartsız gitarı bilgisayara bağlamayı göstereceğim öncelikle ihtiyacımız olan programlar:
Öncelikle ASIO4ALL adlı programı kendi sitesinden indiriyoruz.
Bu bize sanal bir ses kartı oluşturacak.
İkinci olarak Guitar Rig 5 öneriyorum. Bu program bize efektleri sunacak ve sanal amfi görevi görecek.
Normalde gitar jackı 6.3 mm şeklinde olur bu da bizim line in girişimize sığamaz o yüzden 3.5 mmlik bir dönüştürücü alıyoruz dönüştürücye 6.3 mm jackı takıyoruz ve 3.5 halini de line in girişine bundan sonra işimiz Guitar Rig de Guitar Rig 5'e girince.

1687281797109.png

Audio and mıdı setting kısmına tıklıyoruz.
Ve.

1687281843975.png

ASIO Config kısmına tıklıyoruz sizde sağda ASIO seçili değilse onu seçiyoruz ASIO Config'e bastıktan sonra.

1687281887739.png

Realtek seçili halde en sağdaki seçeneği seçiyoruz ve içine giriyoruz buradan Realtek HD Audio line input seçeneğini açıyoruz sesi kulaklığımıza vereceksek Audio output(jak girişli kulaklıklar için) eger USB kulaklığınız varsa onu işaretleyin 3. resimdeki yerden.

1687281994637.png

Eğer doğru yaptıysanız bu şekilde olacak artık gitarınızı bağlayıp rahatlıkla çalabilirsiniz iyi sosyaller!

Son düzenleme:
Umarım işinize yarar hocam laptop da nasıl olur bilmiyorum daha ayrıntılı bir video atacağım!

Hocam laptop kullanıcıları için ufak bir usb ses kartı alıp denemelerini öneriyorum.

Hocam her şey kurulu fakat ses alamıyorum hoparlörden

@snufff bu işlem bilgisayara zarar verebilir başlangıca uyarı olarak yazsan iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı