Ana modeme 2. modemi kablo ile bağlama

kalimaki

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Hepinize iyi sosyaller. Sorunum şu ki ana modemimiz evin 3. katında duruyor. Ben 1.katta kalıyorum.
Amacım ana modemden kablo indirip 2.modeme bağlamak. Ve 2. modem sayesinde 1. katta hem kablolu hem de kablosuz olarak internet erişimi sağlamak. Fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. 16MB ADSL kullanıcısıyım.Desteğinizi bekliyorum.
  • Ana modem; TP-Link TD-W9970 v3
  • 2. modem; INCA IM-300NX
Kablo olarak CAT 6 kablo düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Resetledikten sonra önce wifi ayarlarınızı şifrenizi yapın sonra benim dediğimi yapin sonra iki modemi birbirine bağlayinca bağlanti saglanmiş olması lazim

Modemin altinda falan yazmiyor mu?
Ya şöyle kürdanı tam düğmeye değdirip bastırdığınıza emin misiniz?
Yazmıyor maalesef. Ama model no ile sorduğumda sitede admin yazıyor. Evet reset olduğuna eminim. Sanırsam modem sorunlu. Çünkü şifreye admin yazdığım zaman sayfa yenileniyor gibi oluyor,şifre hatası vermiyor fakat başka şifre yazınca yanlış diyor.

Belkide ne diyelim artık başka yöntemler arayacaksın routerler fln forumdaki hocalarim hangisinin daha kaliteli olduğunu daha iyi bilir. Sana yardımcı olurlar benden bu kadar o zaman iyi geceler dilerim.

Uzun süre eski modemlerle bu işi yapmaya çalıştıysam da hiç bir zaman tam olarak verim alamadım kopmalar vs bir türlü bitmedi. En sonunda tek anten Dark WRT152, ( ben aldığımda 40-50 TL fiyatı vardı)router alarak çözüm olacağını düşündüm fakat yinede pek verim alamadım. En nihayetinde farklı yöntemlerle şu an da yine aynı cihazla sıfır sorunla devam ediyorum.
Inca modemi prize takın, üzerinde başka hiç bir kablo takılı olmasın. Bir süre bekleyin, hepsinin yanması şart değil yanması gereken bütün ışıklar yandıktan yani makina tam olarak kendine geldiğinde reset tuşuna uzun süre basılı tutun. Işıklar yanıp sönmeye hareket etmeye başlayınca bırakın.
Ethernet kablosunu Inca ya diğer ucunu PC nize takın. 192.168.1.1 ile arayüze giriş yapın. Kullanıcı adına admin yazın şifreye de admin yazın.

Son düzenleme:
Önemli değil ne demek.
Çok uzun sire eski modemlerle bu işi yapmaya çalıştıysam da hiç bir zaman tam olarak verim alamadım kopmalar vs bir türlü bitmedi. En sonunda Dark WRT150 router alarak çözüm olacağını düşündüm fakat yinede pek verim alamadım. En nihayetinde farklı yöntemlerle şu an da yine aynı cihazla sıfır sorunla devam ediyorum.
Inca modemi prize takın, üzerinde başka hiç bir kablo takılı olmasın. Bir süre bekleyin, hepsinin yanması şart değil yanması gereken bütün ışıklar yandıktan yani makina tam olarak kendine geldiğinde reset tuşuna uzun süre basılı tutun. Işıklar yanıp sönmeye hareket etmeye başlayınca bırakın.
Ethernet kablosunu Inca ya diğer ucunu PC nize takın. 192.168.1.1 ile arayüze giriş yapın. Kullanıcı adına admin yazın şifreye de admin yazın.
Hocam sorun arayüze doğru sifre yazılsada girmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı