Anadolu AÖF öğretim gideri tek seferde mi alınacak?

Dark Dean

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba dostlar. Bazı sorularım olacak, hem kayıt hem de sınavlar hakkında. Yarın itibarıyla 2. üniversite kayıtları başlıyor. İlk defa kayıt olacağım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Öğretim gideri ücreti 1.270 TL, bu ücret tüm dönemleri mi kapsıyor?
Tek seferde mi ödeyeceğim?
Her dönemde ayrıyeten kayıt yenileme tarzı işlemler için ücret istenir mi?
Birebir sınav şart mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar. Bazı sorularım olacak, hem kayıt hem de sınavlar hakkında. Yarın itibarıyla 2. üniversite kayıtları başlıyor. İlk defa kayıt olacağım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Öğretim gideri ücreti 1.270 TL, bu ücret tüm dönemleri mi kapsıyor?
Tek seferde mi ödeyeceğim?
Her dönemde ayrıyeten kayıt yenileme tarzı işlemler için ücret istenir mi?
Birebir sınav şart mı?

1- ücretler dönemlik oluyor. Yani senede 2 sefer ücret ödüyorsun.
2-ücret için taksit seçeneği var diye biliyorum.
3- kayıt yenileme için dönemlik ücreti ödeyince yenileniyor.
4- birebir dediğin galiba yüz yüze sınav. Sınavlar herhangi bir sorun olmazsa (afet, pandemi vs.) yüz yüze oluyor.

1- ücretler dönemlik oluyor. Yani senede 2 sefer ücret ödüyorsun.
2-ücret için taksit seçeneği var diye biliyorum.
3- kayıt yenileme için dönemlik ücreti ödeyince yenileniyor.
4- birebir dediğin galiba yüz yüze sınav. Sınavlar herhangi bir sorun olmazsa (afet, pandemi vs.) Yüz yüze oluyor.

1.270 TL'yi dönemler kapsamında sanıyordum. Kayıt yenileme denilen muhabbet nedir tam olarak? Yüz yüze sınav için birebir dedim. Peki her dönem mi yüz yüze Online olmayacak mı?

1.270 TL'yi dönemler kapsamında sanıyordum. Kayıt yenileme denilen muhabbet nedir tam olarak? Yüz yüze sınav için birebir dedim. Peki her dönem mi yüz yüze Online olmayacak mı?

Kayıt yenileme dönem ücretini yatırma hocam. Örnek veriyorum 2 senelik bir bölüm seçtin. 1. Sınıf bitti 2.sınıfa geçtin dönem başı güz dönemin (1. Dönemin) parasını ödüyorsun 1.dönem bitince 2.dönemin parasını ödüyorsun. Dönem dönem ödeniyor ücretler kısaca. Sınavlar içinde söylediğim gibi ülke geneli Online eğitime geçilmezse sınavlar yüz yüze oluyor.

Kendi ödediğim ücretleri atayım daha net anlarsın 1. sınıf bitti 2.sınıfa geçtim

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-20_165523012.png
    resim_2023-08-20_165523012.png
    35,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Kayıt yenileme dönem ücretini yatırma hocam. Örnek veriyorum 2 senelik bir bölüm seçtin. 1. sınıf bitti 2.sınıfa geçtin dönem başı güz dönemin (1. dönemin) parasını ödüyorsun 1.dönem bitince 2.dönemin parasını ödüyorsun. Dönem dönem ödeniyor ücretler kısaca. Sınavlar içinde söylediğim gibi ülke geneli Online eğitime geçilmezse sınavlar yüz yüze oluyor.

Kendi ödediğim ücretleri atayım daha net anlarsın 1. sınıf bitti 2.sınıfa geçtim.

Çok teşekkür ederim. Bende 2 senelik bir bölüm okuyacağım. Sınavsız üniversite hakkımı kullanacağım bir bilgim olmadığı için soruyorum sık boğaz ediyorsam eğer özür dilerim. Her bölümün sınavı için üniteler verilmiş oluyor. Önce ki senelerden sınav soruları geliyor mu ya da kaynaklara ücretsiz şekilde ulaşabiliyor muyuz?

Çok teşekkür ederim. Bende 2 senelik bir bölüm okuyacağım. Sınavsız üniversite hakkımı kullanacağım bir bilgim olmadığı için soruyorum sık boğaz ediyorsam eğer özür dilerim. Her bölümün sınavı için üniteler verilmiş oluyor. Önce ki senelerden sınav soruları geliyor mu ya da kaynaklara ücretsiz şekilde ulaşabiliyor muyuz?

Estağfurullah hocam. Dediğiniz gibi sınav üniteleri önceden belli oluyor. Sınavda ise ekampüste derslerin çıkmış soruları var ünite ünite oradan çalışılırsan dersleri rahatlıkla geçersiniz. Vaktiniz varsa derslerin kısa özet videoları oluyor onları da izleyebilirsiniz. Kaynaklara ekampüsten erişebilirsiniz ekstra ücret ödemiyorsunuz her şey içinde dahil alınıyor zaten.

Estağfurullah hocam. Dediğiniz gibi sınav üniteleri önceden belli oluyor. Sınavda ise ekampüste derslerin çıkmış soruları var ünite ünite oradan çalışılırsan dersleri rahatlıkla geçersiniz. Vaktiniz varsa derslerin kısa özet videoları oluyor onları da izleyebilirsiniz. Kaynaklara ekampüsten erişebilirsiniz ekstra ücret ödemiyorsunuz her şey içinde dahil alınıyor zaten.

Çalıştığım için birebir sıkıntı biraz ama olsun. Aklımda ki sorular bir nebzede olsa azaldı. Çok teşekkür ederim.

@Ruevenx merhaba hocam. Kusura bakmayın tekrardan rahatsız ediyorum. Bugün kayıt işlemimi yapıp onayladım. İnternet hesabı ve şifre alma işlemi nasıl yapılacak bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
Çalıştığım için birebir sıkıntı biraz ama olsun. Aklımda ki sorular bir nebzede olsa azaldı. Çok teşekkür ederim.

@Ruevenx merhaba hocam. Kusura bakmayın tekrardan rahatsız ediyorum. Bugün kayıt işlemimi yapıp onayladım. İnternet hesabı ve şifre alma işlemi nasıl yapılacak bir bilginiz var mı?

Öğrenci girişi için e-Devlet'i kullanıyorum. Anadolu üniversitesine ait mail hesabım şifrem yok e-Devlet ile hızlıca giriş yapıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı