Meslek lisesi mi Anadolu lisesi mi?

Anadolu lisesi tercih etmen senin yararına olacaktır hem geleceğin açısından hem ortamın açısından.

Meslek lisesi öcülerin yeri değil arkadaşlar anlattıklarınız 2014-2015 senelerinde bitti sayılır. Ortam güzel bölüm hakkında olan eğitimler tatmin edici. Ayrıca meslek liselerinde amp ve atp ayrımı bulunuyor bilmiyorsanız atp anadolu müfredatını alıyor 12. sınıfa kadar. Çalışırsan güzel bir meslek lisesi tutturursun kardeşim yine de seçim sana ait başarılar.

Meslek liselerinin çevresi rezalet. Türkiye'deki belli başlı Meslek liseleri dışında kesinlikle önermem. Ama mesela Ankara'da Aselsan'ın yeni açmış olduğu meslek lisesi var. Bunların dışında kesinlikle Anadolu liseleri daha iyi. Ama tabii ki her Anadolu lisesi iyi diye bir şey yok. Bazı Anadolu liseleri var meslek liselerinden daha kötü.

İleride üniversite okumayı düşünüyorsan Anadolu lisesine git. Ben bir an önce mesleğimi elime alıp çalışmak istiyorum dersen meslek lisesine git. Ben meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum. Şu anda elektrik elektronik mühendisliği okuyorum ama meslek lisesinden çıkıp üniversite okumak her yiğidin harcı değildir bunu da unutma. Anadolu lisesi okursan daha kolay ve daha iyi üniversite kazanırsın çünkü Anadolu liseleri tamamen üniversite kazandırmaya yönelik eğitim verir. Öte yandan meslek liseleri tamamen meslek kazandırmaya yönelik mesleki eğitim verir. Karar senin...

Yeni konular

Geri
Yukarı