Anadolu lisesinde okumaktan memnun değilim

c2hadslX

Femtopat
Selam. Bu konu hakkında buradaki tüm konu başlıklarını ve yazılan yorumları okudum ve hala tam bir fikir elde edemedim. Lise 2 Anadolu lisesinde okuyorum. Sınavlarım berbat tek basamaklı olanından 10 20 olanına kadar hepsi çok kötü. Ders çalışma isteğim 0. hırsım 0. boş gezenin boş kalfasıyım anlayacağınız. Test kitabı görünce kusasım geliyor klişe olmuş olabilir ama mübağala yapmıyorum. Haftada en az 2-3 gün birkaç ders kalmışken direk topuk yapıp kaçıyorum. Her derste isteyerek olmasa bile direk kafam aşağıya düşüyor ve derin bir uykuya geçiyorum. Okul başladığından beri 1 dersi bile düzgün dinlemedim ve 8 dersten en az 6'sında kafayı koyup ciddi ciddi uyuyorum. Sınavlara da son gün maksimum 1 video izleyip içimi rahatlattırmaya çalışıyorum. Din dışında 30'dan yüksek notum yok neredeyse. Sınavlarım kötü olmasını bilmeme rağmen ders çalışmaya mecalim olmuyor. Konuşmaya bile mecalim olmuyor okula gidince. Günü okulda %70 uyku %30 telefonla geçiriyorum ve Anadolu lisesinde okuyorum. Mesleğe mi geçmem lazım yoksa açığa mı? Üniversite okumayı hedeflemiyorum. Getir götür işleri ya da sanayide çalışmak istiyorum istemeyi bırak zaten bu çalışmayla bu ilgisizlikle bunları yapmak zorundayım. İleride ne yapmalıyım okul tercihi olarak? Velimle düşüncelerimiz çok zıt hiçbiri uyuşmuyor, ama sonuçta hayat benim hayatım. Benim seçimlerim önemli olan. Hallice bitkiden bir farkım yok anlayacağınız. Beden dersinde bile telefonla geçiriyorum iki dersi. Bu arada kafam basıyor derslere dinleyince gayret, azim gösterince ama ilgim 0. LGS puanım 360 idi, velhasıl kelam okula sadece yoklama için gidiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? Meslek mi? Açık mı? Yoksa farklı bir şey mi?

Açıktan okuyabilirsin lakin arkadaş çevresi yapman zorlaşır. Yaşıtlarının birbirinden öğrendiği bazı şeyleri öğrenemezsin. İleride yeterince tecrüben olmaz insanları tanımak için. Bocalamadan bir şeyler öğrenilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı