Anadolu Lisesi'nden Meslek Lisesi'ne geçilir mi?

Anadolu da kal mesleğe geçerek hata yapma.
Peki neden ve torbacılık ? Bence artık meslekler kötü değil İstanbulda hiç endüstiri mesleklerde kalmadı diye biliyom en azından benim olduğum ilçede
Adam çobanlık yapıyorda kazanıyor siz niye kazanamayasınız? Bunlar bahane istedikten sonra herşeyi yaparsınız.
Bana acaba okul şeçmemde yardımcı olabilirmisiniz ?

Anadolu teknik lisesinden yeni mezun olmuş sayılan (2017) biri olarak şu tavsiyeyi verebilirim; Eğer üniversite okumayı düşünüyorsan ve okuduğun anadolu lisesisinin eğitimi ortalama ve üzeriyse geçmeni gram önermiyorum. Eğer üniversite düşünmüyorum direk iş hayatına atılacağım diyorsan eğitimi kaliteli bir meslek lisesine geçiş yapın, iyi meslek liseleride çok az diyebilirim. Çünkü üniversite okuyunca lisenin pek önemi kalmayacak, en azından anadolu lisesinin eğitimi iyiyse düzgün bir şekilde üniversite sınavlarına hazırlanabilirsin.

Evet meslek lisesi oldumu elimde iş kalcağından iyi olur ama üni okursan sıkıntı çekersin diyorlar düzenli bir şekilde tekrar yapamıyıyorum bozuyorum hiç bir şey katmıyor gibi hissediyorum meslek lisesinde bilişim okusam yine severek yaparım çünkü günüm pc ile geçiyor ve kod yazmak güzel olabilir veya tam olarak ne yapılıyorsa anadoluda iyide dersler zor osmanlıca almanca dersler var sıkıcı bu yıl birde islam kültürü diye ders var din değil hoca alakası yok dersle hoca istiklal marşının 10 kıtasını birde gençliğe hitabı ezberyin diyor haftaya
Edebiyat dersi olsa tamamda islam kültürü dersinde ne alaka hem meslek daha basit olur diyorum büyük ihtimal meslek geçerim diye düşünüyorum
Kendime tam garanti veremiyorum universite okuyabilcemi 2 yıl okulurum diyorum elbet neyse bu akşam ailemlede konuşup karar vericem bölüm şeçerken ya dediğim gibi bilişim veya dediğiniz gibi elektirik elektronik veya makine bölümünede bakabilirim.
Kod yazmak kolay birşey değil. Emin ol öğrenmek en çileli kısmı gerisi çorap söküğü gibi geliyor ama öğrenme aşamasında sürekli pes etme noktasına geliyorsun.

Şuanda boş yer okullar bunlar yakınımda
Meslek lisesinden yeni mezun olmuş sayılan biri olarak şu tavsiyeyi verebilirim; Eğer üniversite okumayı düşünüyorsan ve okuduğun anadolu lisesisinin eğitimi ortalama ve üzeriyse geçmeni gram önermiyorum. Eğer üniversite düşünmüyorum direk iş hayatına atılacağım diyorsan eğitimi kaliteli bir meslek lisesine geçiş yapın, iyi meslek liseleride çok az diyebilirim. Çünkü üniversite okuyunca lisenin pek önemi kalmayacak, en azından anadolu lisesinin eğitimi iyiyse düzgün bir şekilde üniversite sınavlarına hazırlanabilirsin.
Öncelikle üniversite tam garanti veremiyorum okuyabilceğime okulum geçen yıl ortaokul ortalaması 55 bile olanları aldı benim ortaokul ortalamam 70di çalışmadan lisede 45 düştü ve kaldım mesleğe geçip bilşim bölümünden yazılımcı olmak istiyorum
Kod yazmak kolay birşey değil. Emin ol öğrenmek en çileli kısmı gerisi çorap söküğü gibi geliyor ama öğrenme aşamasında sürekli pes etme noktasına geliyorsun.
Elbet ilk başlarda zor olcak ama buna hazırım anadoluda sıkılarak ders çalışmak yerine onu daha eğlenerek bence yapabilirim
Şuan bir bildiğim kadırga lisesi sıkıntılıymış bana en iyisi ticaret odası geldi tam ne anlama geliyor bilmiyorumda.

Öncelikle üniversite tam garanti veremiyorum okuyabilceğime okulum geçen yıl ortaokul ortalaması 55 bile olanları aldı benim ortaokul ortalamam 70di çalışmadan lisede 45 düştü ve kaldım mesleğe geçip bilşim bölümünden yazılımcı olmak istiyorum

Liseye ilk başladığında herkes ilk sene bir düşüş yaşıyor, ilk senense fazla kasmamanı öneririm. Yazışmandan 9. sınıf olduğunu varsayıyorum, üniversiteye daha 3 yılın var fikirlerin değişebilir. İllaki mesleğe geçeceğim diyorsan, dediğim gibi eğitimi kaliteli bir yere geçmeni öneririm.

Liseye ilk başladığında herkes ilk sene bir düşüş yaşıyor, ilk senense fazla kasmamanı öneririm. Yazışmandan 9. sınıf olduğunu varsayıyorum, üniversiteye daha 3 yılın var fikirlerin değişebilir. İllaki mesleğe geçeceğim diyorsan, dediğim gibi eğitimi kaliteli bir yere geçmeni öneririm.
Evet 9.sınıfım ama dediğim gibi sınıf tekrarı yapıyorum bu yılda kalırsam lise hayatım biticek oyüzden mesleğe geçmeyi düşündüm çünkü yine kalırsam işsiz kalcam açık okumakda sıkıntı olur ve sizce attığım 4 okuldan hangisi iyi eğer mesleğe geçeceksem bu 4 okul var bi

Geri
Yukarı