Anadolu lisesinden meslek lisesine geçmek

Endüstri meslek olmasın, ticaret meslek idare eder. Yaşadığın şehre, semte göre ortam farkı olabilir. Çok kafana takma, sen üniversite düşünüyorsan ona hazırlan. İş imkanın varsa işe odaklan.

Ben öğrenciyken sigaraya, alkole çok heves ediyordum. Üniversite bittikten sonra zar zor bıraktım. Benimle başlayan ezikler bırakamadılar hala. Şimdi, keşke daha önceden spor falan yapsaymışım, keşke daha çok kitap okusaymışım diyorum. Arkadaş çevresi falan hikaye, kendine ne katabildiğine bakacaksın.

O konuda hiçbir sıkıntım yok yanımda arkadaşlarım bazen alkol sigara içer teklif eder ama ben bu güne hiç kabul etmedim etmeyi de düşünmüyorum.

Hangi bölüm olursa olsun sürünürsün. Sayısal dersleri göremeyeceksin. Ama iyi yanı bir mesleğin olur. Gideceksen bilişim bölümüne git. Önü en açık bölümdür.

O konuda hiçbir sıkıntım yok yanımda arkadaşlarım bazen alkol sigara içer teklif eder ama ben bu güne hiç kabul etmedim etmeyi de düşünmüyorum.

Asosyalligin dibine vuracaksin hic arkadasin olmayacak o lise de. 3 yil boyunca da dayanamayacaksin. Hem vatandas araciligi yapmayi dusunuyorsun hem de motor bolumune gitmek istiyiyorsun. Nasil bir iştir bu?

Asosyalligin dibine vuracaksin hic arkadasin olmayacak o lise de. 3 yil boyunca da dayanamayacaksin. Hem vatandas araciligi yapmayi dusunuyorsun hem de motor bolumune gitmek istiyiyorsun. Nasil bir iştir bu?

Ben hiç arkadaşım olmaz demedimki sınıftaki insanlarla takılırım ama mesafeli gülerim eğlenirim ama okulda. Okul dışında kendi arkadaşlarımla takılırm zaten normal hayatımda 2-3 tane sağlam arkadaşım var başka yok ayrıca ilk önce motor bölümünü uzmanlaşıp sonra yurt dışında çalışmak işityorum. Zaten yaşadığım mahalleden aşinayım biraz bu insanlara.

Ben hiç arkadaşım olmaz demedimki sınıftaki insanlarla takılırım ama mesafeli gülerim eğlenirim ama okulda. Okul dışında kendi arkadaşlarımla takılırm zaten normal hayatımda 2-3 tane sağlam arkadaşım var başka yok ayrıca ilk önce motor bölümünü uzmanlaşıp sonra yurt dışında çalışmak işityorum. Zaten yaşadığım mahalleden aşinayım biraz bu insanlara.

Sen bilirsin brom. Ben kendimi curutmezdim meslek lisesinde.

Merhaba arkadaşlar, ben bir Anadolu lisesinde (10.sınıfa geçtim) okuyorum. Ben bu okulu aile zoru ile seçtim ve uzun vadede planlarıma uymuyor, bu yüzden bir meslek lisesine geçmeyi düşünüyorum. Meslek lisesinde okuyanlar bana okulda nasıl davranmam gerektiğin yazarsa sevinirim. Malum, gideceğim okulda ortam değişicektir. Şimdiden teşekkür ederim.

Bende geççmeyi düşünüyorum biliyorum geç oldu ama kararından memlunmsun.

Bende geççmeyi düşünüyorum biliyorum geç oldu ama kararından memlunmsun.

Geçtim ancak annem meslek lisesine izin vermedi o yüzden bende Anadolu meslek lisesine gittim ki onunda gönlü olsun. Gittiğim okulda makine bölümüne girdim ancak şu anlık atölyelerin başka bir binaya aktarılması sebebi ile sadece sınıflarda kitaptan işliyoruz şu an gittiğim okul eski Anadolu lisemden %100 daha temiz ve insanlar daha iyi.

Not: Gittiğim okul paralı yıllık 4.500 gibi bir ücret alıyorlar bunu içinde yemek, giyim dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı