Anadolu Lisesinden Meslek Lisesine geçmek

Anadolu lisesinde okuyorum fakat mesleğe geçiş yapmak istiyorum. Sizce ne kadar mantıklı? Meslek liseleri zor mu ve iş bulma imkanı nasıl? Üniversite sınavına girmek istemiyorum pek.

Anadolu lisesinde okuyorum fakat mesleğe geçiş yapmak istiyorum. Sizce ne kadar mantıklı? Meslek liseleri zor mu ve iş bulma imkanı nasıl? Üniversite sınavına girmek istemiyorum pek.
Meslek lisesine geçeceksen düzgün bir bölüme geçmelisin. Bilişim ve elektrik bölümü dışında iş bulma imkanın pek yok. Ayrıca meslek lisesinde mezun olunca üniye gitmeden meslek sahibi olmak diye bir şey yok. CV'nizde elektrik bölümünden mezun olduğunuzun yazması biraz yardımcı olur iş bulma konusunda.

Meslek lisesine geçeceksen düzgün bir bölüme geçmelisin. Bilişim ve elektrik bölümü dışında iş bulma imkanın pek yok. Ayrıca meslek lisesinde mezun olunca üniye gitmeden meslek sahibi olmak diye bir şey yok. Cv'nizde elektrik bölümünden mezun olduğunuzun yazması biraz yardımcı olur iş bulma konusunda.

Meslek lisesi çıkışlı olunca sınava girmeden üniversiteye girilebiliyor not ortalaması ile abim bu sene 79 ortalama ile Çankkale 18 Mart Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi kazandı.
en iyisi bir tesisatçı yanında işe başlamak bence gidiyorsun 2 3 günde 7 8K para 2K malzeme olsa 6K kaldı 3 kişilik ekibiniz olsa kişi başı 2K temiz para. Çırak olduğunuzdan ilk ayları geçin 2 3 ay sonra 100 200 civarı toplanabiliyor

Meslek lisesine geçeceksen düzgün bir bölüme geçmelisin. Bilişim ve elektrik bölümü dışında iş bulma imkanın pek yok. Ayrıca meslek lisesinde mezun olunca üniye gitmeden meslek sahibi olmak diye bir şey yok. Cv'nizde elektrik bölümünden mezun olduğunuzun yazması biraz yardımcı olur iş bulma konusunda.

Hocam bildiğim kadarıyla 12. sınıfta staja gidiyormuşuz sanırım ama ben onunla birlikte üni sınavına çalışırım 300 320 puan arası yapabiliceğime inanıyorum ki yaparım üni sınavından sonra üni ye kayıt yaptırabilirim herhalde.
Meslek lisesi çıkışlı olunca sınava girmeden üniversiteye girilebiliyor not ortalaması ile abim bu sene 79 ortalama ile çankkale 18 Mart üniversitesi fen-edebiyat fakültesi kazandı.
en iyisi bir tesisatçı yanında işe başlamak bence gidiyorsun 2 3 günde 7 8K para 2K malzeme olsa 6K kaldı 3 kişilik ekibiniz olsa kişi başı 2K temiz para. Çırak olduğunuzdan ilk ayları geçin 2 3 ay sonra 100 200 civarı toplanabiliyor

Evet zaten sınavdan iyi alamamaktan korkuyorum o yüzden geçiyorum ama 300 320 civarı bir puan tutturabilirim.

Evet zaten sınavdan iyi alamamaktan korkuyorum o yüzden geçiyorum ama 300 320 civarı bir puan tutturabilirim.

Meslek lisesinde iyi bir bölüm ve yolu açık bir bölüm seçmek gerekiyor gidip saçma sapan bir bölüm seçtikten sonra insanların çoğu pişman oluyor. En kötü 2 senelik üniversite tutturup sonraki zamanda 4 seneye yükseltilebilir ancak ülkemiz iş anlamında cidden çok yetersiz.

Meslek lisesinde iyi bir bölüm ve yolu açık bir bölüm seçmek gerekiyor gidip saçma sapan bir bölüm seçtikten sonra insanların çoğu pişman oluyor. En kötü 2 senelik üniversite tutturup sonraki zamanda 4 seneye yükseltilebilir ancak ülkemiz iş anlamında cidden çok yetersiz.

Makine teknolojisi ile elektrik elektronik var hangisi seçmeliyim.

Makine teknolojisi ile elektrik elektronik var hangisi seçmeliyim.

İki seçenek arasından elektrik elektronik seçerdim neden? Bilgim olduğu sürece neredeyse istediğim her şeyi yaparım bir araba teybi mesela Bluetooth yok diyelim modülü alıp takar 100 150₺ alır devam ederim. Veya bir kantar terazi satan dükkanda servis görevlisi olunabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı