Anadolu lisesinden meslek lisesine nakil

İşi kolay bulur muyuz peki?

Evet iş bulursun ama kaliteli iş bulman önemli 3000TL çalıştıran her yerde var ama 5000TL'ye de var onlar zor bulunur. Dediğim gibi okuduğun yer önemli. Örneğin kuyumculuk okursan kendi dükkanını açabilirsin para gerekiyor onun için ama iyi kazanırsın pek çok meslek dalı var senin araştırman lazım benim söyleyeceklerim bu kadar.(bu arada Anadolu meslek lisesi biraz daha üniversite dayalı benim dediklerim direk endüstri meslek ve teknik liseleri)

Evet iş bulursun ama kaliteli iş bulman önemli 3000TL çalıştıran her yerde var ama 5000TL'ye de var onlar zor bulunur. Dediğim gibi okuduğun yer önemli. Örneğin kuyumculuk okursan kendi dükkanını açabilirsin para gerekiyor onun için ama iyi kazanırsın pek çok meslek dalı var senin araştırman lazım benim söyleyeceklerim bu kadar.(bu arada Anadolu meslek lisesi biraz daha üniversite dayalı benim dediklerim direk endüstri meslek ve teknik liseleri)

Makine bölümünü okuyorum okulumda topkapı okulları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim okula gelmişlerdi öğrenci çekmek için memnun musun?

Peki bilişim teknolojileri nasıl.

Ağ işletmenleri, bilgisayar satış ve teknik destek firmaları, bankalar, sigorta şirketleri, ticarî kuruluşlar, internet servis sağlayıcıları, internet yayıncılık şirketleri, radyotelevizyon şirketleri, araştırma şirketleri, borsalar, ulaştırma, lojistik firmaları ve hizmet sektöründe yer alan kamu kurum ve kuruluşlarında geniş iş imkânına sahiptirler. Ayrıca kendi adlarına iş yeri açabilirler.

Seninkide bayağı iyi ama dediğim gibi hemen mutlu olmayın zengin olmazsınız kendi iş yerini açmadığın sürece.

Merhaba bu sene 10. sınıfa geçtim Anadolu lisesindeyim. Derslerim ortalama. İngilizcem iyi, matematik orta. Dersleri pek sevmiyorum babamda beni Anadolu meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümüne göndermek istiyor. Sizce mantıklı mı? Ben çok kararsız olduğum için ve okul işlerinden pek anlamadığım için sizlere de bir danışmak istedim.

AMP ise bence mantıklı değil, atp ise mantıklı olabilir. Ama Atp'ye gitseniz bile üniversite için ekstra çalışmanız gerek.

Geri
Yukarı