Anadolu Lisesinden Meslek Lisesine Nakil

Meslek lisesine sakın geçiyim deme lise 3 geçtim bu sene Okunmaz
Hocam sınıfta kalma tehlikem vardı. Şukurler olsun geçtim. Kalsaydım mesleğe geçecektim. Neyse ilerde benim gibi düşunen olursa konuya bakar.
Konuyu hortlattım ama birkaç kelam edeceğim. İyi ki de burada yazılanları okudum. Şu anda Üniversiteye geçtim. Güzel bir üniversitede tarih bölümüne başlayacağım bu sene. Teşekkürler. 2018' de yazmışım. Şu an 2020' yi bitirmeye az kaldı. Vay bee.

Son düzenleme:
Ben meslek lisesinde okudum, dersler Anadolu lisesine göre daha kolay, orada ki öğretmenler, öğrencilerin okulu umursamadığını bildiği için çok istekli olmuyorlar genelde. Benim lisem hariç tabii, öğretmenlerim tarafından çok şanslıydım bence, derslerime de çalışırdım, İngilizce seviyem okuluma göre yüksek olduğu için hiç çalışmadan 80-90 alıyordum, haliyle bütün sınıf bana karşı birleşiyordu :D. Ama ortam yüzünden ayrıldım, okulda yarınını düşünmeyen çok olduğu için başına illa bela geliyor. Bence geçme ama sen bilirsin.

Bu arada 10. sınıfta mesleki dersler başlıyor. 9. sınıfta ki notların ne kadar iyiyse ona göre branş seçebiliyorsun. Senin temel bilgilerin olmayacak, bir sene mesleki dersler açısından kayıp yaşayacaksın. Haftada 1 gün 10 saat, tamamen mesleki derslerden oluşuyor. Matematik kadar önemli bir ders, ana branşın sonuçta. Onun dışında teknik resim dersleri gibi, sıkıcı teknik dersler var. Bir şekili tepeden, alttan, yandan çizmen gerekiyor. Ve şekiller çok şekilsiz gerçekten. Ben geçmemeni tavsiye ederim.

Selamünaleyküm kanka. Ben 11.sinifta Anadolu'dan mesleğe geçebilir miyim? İnşallah geçerim Anadolu çok zor ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sınıfta kalma tehlikem vardı. Şukurler olsun geçtim. Kalsaydım mesleğe geçecektim. Neyse ileride benim gibi düşunen olursa konuya bakar.
Konuyu hortlattım ama birkaç kelam edeceğim. İyi ki de burada yazılanları okudum. Şu anda üniversiteye geçtim. Güzel bir üniversitede tarih bölümüne başlayacağım bu sene. Teşekkürler. 2018'de yazmışım. Şu an 2020'yi bitirmeye az kaldı. Vay bee.

Son durum nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı