Anakart değişimi sonrası format atılmalı mı?

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar 1 ay kullandigim sistemi 2 aydir anakart değişimi sebebiyle kullanmıyorum, yeni anakart alacağım ve sistemin kullanmaya başlayınca format atmalı miyim? Yoksa sadece eski anakart sürücülerini kaldırıp yeni anakartin sürücülerini kurmam yeterli olur mu?

Yanlış bilgi
Arkadaşlar 1 ay kullandigim sistemi 2 aydir anakart değişimi sebebiyle kullanmıyorum, yeni anakart alacağım ve sistemin kullanmaya başlayınca format atmalı miyim? Yoksa sadece eski anakart sürücülerini kaldırıp yeni anakartin sürücülerini kurmam yeterli olur mu?
Anakart değiştirince zaten işletim sistemsiz gelecek.

AM4 soketli anakarttan Intel marka chipsete sahip anakarta geçince chipset sürücüsü sorun çıkartabiliyor bazen. (gerçi tüm farklı chipsetli anakartlar arasında böyle olabilir)
Kafa rahat olsun, format atabilirsin.

Anakart değiştirince zaten işletim sistemsiz gelecek.

Windows harddiskde kalıyor diye biliyorum.

AM4 soketli anakarttan Intel marka chipsete sahip anakarta geçince chipset sürücüsü sorun çıkartabiliyor bazen. (Gerçi tüm farklı chipsetli anakartlar arasında böyle olabilir)
Kafa rahat olsun, format atabilirsin.

Hocam A320'den B450'ye geçeceğim sorun olmaz diye düşünüyorum.

O zaman deney yapmış olmak adına sadece chipset sürücüsünü kaldırıp yeni anakarta geç, bakalım sorun olacak mı, ben de merak etmedim :p.
Elimde imkan olsa ben denerdim.

Hocam @Recep Baltaş'ın tavsiyesi sonrası temiz format atacağım artık, ama format için Windows 10 indireceğim için yine de indirene kadar formatsız kullanicam, sorun çıkarsa bu konu üzerinden bildiririm.

Geri
Yukarı