Anakart değiştirdikten sonra boot ekranında M.2 gözükmüyor

EfeKaan02

Hectopat
Merhaba, anakarti değiştirdim M.2 taktim Windows kurulu olmasına rağmen boot ekranında gözükmüyor. Kingston 1000GB olarak diskler kısmında gözüküyor ama boot edemiyorum.

MSI B650 Gaming Plus.
Click BIOS5.

1. BIOS’u güncelleyin: Anakartınızın en güncel BIOS sürümüne sahip olduğundan emin olun.
  2. BIOS ayarlarını kontrol edin: BIOS’ta, M.2 SSD’nin doğru şekilde algılandığından ve önyükleme sırasında doğru sürücünün seçildiğinden emin olun.
  3. CSM (Compatibility Support Module) ayarlarını kontrol edin: Eğer CSM etkinse, bu özelliği devre dışı bırakmayı deneyin.
  4. SATA portlarını kontrol edin: Bazı anakartlarda, belirli SATA portlarına bağlı cihazlar varken M.2 yuvaları çalışmayabilir. Bu durumda, diğer SATA cihazlarınızın bağlantısını kesip tekrar deneyin.
  5. AHCI modunu kontrol edin: SSD’nizi AHCI modunda kurduğunuzdan emin olun, RAID modu yerine.
  6. Anakart pilini çıkarıp takın: BIOS ayarlarını sıfırlamak için anakart pilini çıkarıp birkaç dakika bekledikten sonra tekrar takın.

Anakart değiştimi windows un çalışması muceze olur. Tekrar kurulum eğer boot edemiyorsa biostan açılış diski olarak ayarlamanız gerekebilir.

Geri
Yukarı