Anakart kırmızı yanıyor ve sistem kasıyor

Yer
Ankara
Daha fazla  
Bilgisayar bir anda masaüstünde bile kasmaya başladı. Sonra tekrar başlattım ve anakartta böyle kırmızı bir ışık var ve açılırken dıt diye ses çıkıyor. Ayrıca fanlar da dönmüyor. Derdi ne?

IMG_20231125_163041.jpg

Muhtemelen XMP Led i yanıyor. Devre dışı bırakınca söner o kırmızı led. Ama bir sorun olduğu anlamına gelmiyor. Veya farklı bir sorun da olabilir. Detay lazım.

Ayrıca o kasayı o halde görmeye nasıl tahammül ediyorsunuz şaşırıyorum doğrusu. Lütfen kasayı ve parçaları temizleyin ve iyi bir kablolama yapın. BIOS' u güncelleyin. BIOS ayarlarını araştırıp değiştirmeyi deneyin.

Ayrıca o kasayı o halde görmeye nasıl tahammül ediyorsunuz şaşırıyorum doğrusu. Lütfen kasayı ve parçaları temizleyin ve iyi bir kablolama yapın. BIOS'u güncelleyin. BIOS ayarlarını araştırıp değiştirmeyi deneyin.

Bilgisayarı ben kullanmıyorum yeni sisteme geçip bunu kardeşime bırakmıştım. Şu an ekrana görüntü de gelmiyor gelse BIOS'a gireceğim ama yok.

sıkıntı vardır usta

Buldum usta xmp ile ilgiliymiş burada bilgi var xmp'yi devre dışı bırakacan

Bios ayarlarından kapatılıyor
Bios'a giremedim ama CMOS reset ile ayarları sıfırladım xmp ışığı da söndü. Fakat durum aynı fanlar hala dönmüyor.

Şu an her şey normal gibi duruyor ama fanlar dönmüyor hala. Tek sorun o gibi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı