Anakarta güç geliyor PC açılmıyor

Mertow

Hectopat
Daha fazla  
Dün her şey normal PC'yi kapattım. Bugün uyanıp açma tuşuna bastığımda PC açılmadı farklı bir Power'la denedim olmadı. Benim Power'ı başka kasaya taktım sorunsuz çalışıyor. Kabloları yanlış bağlama gibi bir şey söz konusu değil. Dediğim gibi her şey normaldi. Başka ne yapmam gerekli? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onuda denedim açılmıyor malesef ki .
O zaman sorun anakartta gibi duruyor.Devrelerde bir sıkıntı olmuş olabilir.Anladığım kadarıyla yanınızda bir pc daha var.Direk anakart dememizde doğru olmaz.Ramleri deneyin,diğer parçaları deneyın hepsini eleyelim tek tek.Anakarttaysa sıkıntı çözümü pek mümkün değil gibi.İnşallah çözebiliriz.Birde kasanın fişini çekip power tuşuna art arta 6 7 kez basabilirmisiniz.Statik elektrik bir gitsin.Ek olarak tetikleme kablolarınıda kontrol edin bir temassızlık olabilir.Biliyorsanız kısa devre yaparak çalıştırmayı deneyın

O zaman sorun anakartta gibi duruyor.Devrelerde bir sıkıntı olmuş olabilir.Anladığım kadarıyla yanınızda bir pc daha var.Direk anakart dememizde doğru olmaz.Ramleri deneyin,diğer parçaları deneyın hepsini eleyelim tek tek.Anakarttaysa sıkıntı çözümü pek mümkün değil gibi.İnşallah çözebiliriz.Birde kasanın fişini çekip power tuşuna art arta 6 7 kez basabilirmisiniz.Statik elektrik bir gitsin.Ek olarak tetikleme kablolarınıda kontrol edin bir temassızlık olabilir.Biliyorsanız kısa devre yaparak çalıştırmayı deneyın
Benim anakart ve ram ddr4 onlar icin yedek parcam yok malesef ki . Diger PClerin ddr3 sistemleri denemedigim birsey kalmadi problemi bir turlu cozemedim . Ethernet kartida takili isigida geliyor ama PC acilmiyor.

Dosya Ekleri

• 15898125841515184078776368969122.jpg
    15898125841515184078776368969122.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 121
Diğer arkadaşlarda fikirlerini açıklasınlar ama sorun anakartta gibi duruyor.Tetikleyicileri kontrol ettiniz değilmi?
Benim anakart ve ram ddr4 onlar icin yedek parcam yok malesef ki . Diger PClerin ddr3 sistemleri denemedigim birsey kalmadi problemi bir turlu cozemedim . Ethernet kartida takili isigida geliyor ama PC acilmiyor.

Dogru yerlestirilmisti , aksam calisiyordu dedigim gibi sabah acmaya calistigimda acamadim. Tornavidaylada şase yapmayi denedigimdede basarisiz oldum.
Yapacağınız en iyi şey işten anlayan bir tamirciye götürmek.Daha sonra duruma göre ne yapacağınıza karar verirsiniz.Kusurada bakmayın uzaktan bu kadar yardımcı olabiliyoruz.Yazılımsal bir şey olsa rahatlıkla çözeriz ama donanımsal olunca uzaktan pek birşey yapmak mümkün olmuyor.

Yapacağınız en iyi şey işten anlayan bir tamirciye götürmek.Daha sonra duruma göre ne yapacağınıza karar verirsiniz.Kusurada bakmayın uzaktan bu kadar yardımcı olabiliyoruz.Yazılımsal bir şey olsa rahatlıkla çözeriz ama donanımsal olunca uzaktan pek birşey yapmak mümkün olmuyor.
Haklisiniz tesekkur ederim. Yinede fikirlere acigim arkadaslar varsa bir fikri olan yazabilir.

Dün her şey normal PC'yi kapattım. Bugün uyanıp açma tuşuna bastığımda PC açılmadı farklı bir Power'la denedim olmadı. Benim Power'ı başka kasaya taktım sorunsuz çalışıyor. Kabloları yanlış bağlama gibi bir şey söz konusu değil. Dediğim gibi her şey normaldi. Başka ne yapmam gerekli? Şimdiden teşekkürler.

Anakartda fan 1-2 saniye dönüp duruyor mu yoksa sistem açılıp ekran mı gelmiyor. Yani anakarta güç geldiğini nereden anladınız

Kral anakarta güç geliyor PSU'da sorun yok. Başka PSU ile çalıştırmayı denemiş çalışmamış genede.Hani fanlar git gel yapsa sorun PSU'da deriz. Aynısı benim de başıma gelmişti.

Anakartda fan 1-2 saniye dönüp duruyor mu yoksa sistem açılıp ekran mı gelmiyor. Yani anakarta güç geldiğini nereden anladınız.

Ethernet kablosunu takiyorum ve isigi yaniyor. Anakarta guc geliyor ama dedigim gibi Power tusuna bastim mi (Pinleri yerine takili) tepki vermiyor kasa hicbir sekilde.

İşlemcinizin dahili grafik işlemcisi varsa sistemi ekran kartını çıkartıp çalıştırmayı deneyin sorun ekran kartının çipinde olabilir

Geri
Yukarı