Anakarta güç geliyor PC açılmıyor

Mertow

Hectopat
Daha fazla  
Dün her şey normal PC'yi kapattım. Bugün uyanıp açma tuşuna bastığımda PC açılmadı farklı bir Power'la denedim olmadı. Benim Power'ı başka kasaya taktım sorunsuz çalışıyor. Kabloları yanlış bağlama gibi bir şey söz konusu değil. Dediğim gibi her şey normaldi. Başka ne yapmam gerekli? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet kablosunu takiyorum ve isigi yaniyor. Anakarta guc geliyor ama dedigim gibi power tusuna bastim mi (Pinleri yerine takili) tepki vermiyor kasa hicbir sekilde.
Bütün güç bağlantılarını sök. RAM'ları çıkart. Bilgisayarın açma düğmesine birkaç saniye basılı tut ve bas çek. Ardından RAM'ları tak ve tekrar çalıştırmayı dene.

Son düzenleme:
Bütün güç bağlantılarını sök. RAM'ları çıkart. Bilgisayarın açma düğmesine birkaç saniye basılı tut ve bas çek. Ardından RAM'laro tak ve tekrar çalıştırmayı dene.
Dediginizide denedim olmadi.
Bios pilini cikartip biraz bekletip tekrar taktim bir nevi bios resetledim oda ise yaramadi.
Aman hocam sakin ya bir cahillik etmiş arkadaş 😂
Siz nasil cozmustunuz problemi ?
İ3 9100fislemci aldim yeni 0 anakartta asus primeh310m-f ama ben biosu guncellemeden takip kullandim 5 6 gun o yuzden kitlenmis olabilir mi ?

Son düzenleme:
O zaman sorun anakartta gibi duruyor.Devrelerde bir sıkıntı olmuş olabilir.Anladığım kadarıyla yanınızda bir pc daha var.Direk anakart dememizde doğru olmaz.Ramleri deneyin,diğer parçaları deneyın hepsini eleyelim tek tek.Anakarttaysa sıkıntı çözümü pek mümkün değil gibi.İnşallah çözebiliriz.Birde kasanın fişini çekip power tuşuna art arta 6 7 kez basabilirmisiniz.Statik elektrik bir gitsin.Ek olarak tetikleme kablolarınıda kontrol edin bir temassızlık olabilir.Biliyorsanız kısa devre yaparak çalıştırmayı deneyın
Ben denedim fisi cekip 6-7 kere powera bastim calisti

Geri
Yukarı