Anakarta güç geliyor PC açılmıyor

Mertow

Hectopat
Daha fazla  
Dün her şey normal PC'yi kapattım. Bugün uyanıp açma tuşuna bastığımda PC açılmadı farklı bir Power'la denedim olmadı. Benim Power'ı başka kasaya taktım sorunsuz çalışıyor. Kabloları yanlış bağlama gibi bir şey söz konusu değil. Dediğim gibi her şey normaldi. Başka ne yapmam gerekli? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer PC sürekli elektrikteyse elektrik gelip gitti vs durumu olmuş olabilir bu nedenle ters devre yapmış olabilir anakartında sorun olabilir veya diğer parçalarında ekran geliyor mu biraz daha açar mısın durumu hiç mi güç gelmiyor.

R
Dün her şey normal PC'yi kapattım. Bugün uyanıp açma tuşuna bastığımda PC açılmadı farklı bir Power'la denedim olmadı. Benim Power'ı başka kasaya taktım sorunsuz çalışıyor. Kabloları yanlış bağlama gibi bir şey söz konusu değil. Dediğim gibi her şey normaldi. Başka ne yapmam gerekli? Şimdiden teşekkürler.
ramleri kontrol et

Eğer PC sürekli elektrikteyse elektrik gelip gitti vs durumu olmuş olabilir bu nedenle ters devre yapmış olabilir anakartında sorun olabilir veya diğer parçalarında ekran geliyor mu biraz daha açar mısın durumu hiç mi güç gelmiyor.
Bilgisayar power tuşuna basıyorum tepki yok ekran geliyormu ne demek anlayamadım? Powerımda sıkııntı olabileceğini düşünüp başka bilgisayara takıp çalıştırmayı denedim ve çalıştı powerımda bir sıkıntı yok. Tek bir tane ramim var onunda sıkıntısı yok eminim.

Bilgisayar Power tuşuna basıyorum tepki yok ekran geliyor mu ne demek anlayamadım? Powerımda sıkııntı olabileceğini düşünüp başka bilgisayara takıp çalıştırmayı denedim ve çalıştı powerımda bir sıkıntı yok. Tek bir tane RAM'im var onunda sıkıntısı yok eminim.

PC hiç mi tepki vermiyor yoksa anlık bir git gel mi oluyor?

Ekran kartının ışığı yanıyor ve Power'ı başka bir anakarta taktıgımda sorunsuz çalışıyor.

Aynısı başıma gelmişti. Ani güç kesintisinden PSU yanmıştı benim. Başka bir PSU'yu anakartı takmayı dene imkanın varsa. Madem PSU'da sorun yok diyorsun anakartı kontrol edelim.

Geri
Yukarı