Anakartı yanık Tulpar T5 v17.1 ne kadar eder?

Anakart nasıl yandı? Eğer baya baya sağlam sorunu varsa işlemci ekran kartı gibi şeylerde paket olmuş olabilir. Parçalanıp test edilmesi lazım.

Anakartı nasıl yandı lütfen cevaplayın.
Direkt olayı anlatayım. Yaklaşık 2 ay önce bilgisayarı açtım. Fişte değildi, bir işim çıktı 40-45 dakikalığına dışarı çıkmam gerekti. Eve tekrar çıktığımda bilgisayar kapanmıştı. Biraz şarj ettim açılmadı. (Şu ana kadar 1 kere servise gitmişti. Onda da kablo temassızlığı yapmış ekranla alakalı. Yani hiçbir sorunu yoktu.) Baya bekledim yine açılmadı. Teknik servisle iletişime geçtim, yolladım laptopu anakartın yandığı söylediler.
Anakart nasıl yandı? Eğer baya baya sağlam sorunu varsa işlemci ekran kartı gibi şeylerde paket olmuş olabilir. Parçalanıp test edilmesi lazım.
Nasıl yandığına dair hiçbir fikrim yok. Bilgisayar ben başında bile değilken kapanmış. Başına geçtiğim zaman kapanmıştı. İstanbuldaki teknik servisten öğrendim yandığını da. Parça değişim fiyatı bu kadar fazla olmasa değişim yapıp devam ederim kullanmaya, çok memnundum ama buraya kadarmış.

Direkt olayı anlatayım. Yaklaşık 2 ay önce bilgisayarı açtım. Fişte değildi, bir işim çıktı 40-45 dakikalığına dışarı çıkmam gerekti. Eve tekrar çıktığımda bilgisayar kapanmıştı. Biraz şarj ettim açılmadı. (şu ana kadar 1 kere servise gitmişti. Onda da kablo temassızlığı yapmış ekranla alakalı. Yani hiçbir sorunu yoktu.) Bayağı bekledim yine açılmadı. Teknik servisle iletişime geçtim, yolladım laptopu anakartın yandığı söylediler.

Nasıl yani pili falan mı çıkarmıştınız bundan anakart yanmaz.

Not: İşlemci ve GPU, ısı ile sökülebilir. Anakartı satın, anakart çalışmıyor ama CPU ve GPU sağlam, sökülüp takılabilir yazın. İşlem zor olduğu için yanaşmayabilir insanlar ama 200'e vs. şansınızı deneyin. Hiç yoktan iyidir.

Anlamıyorum ya forumda herkes troll dalga geçmeye çalışıyor ne olacak formun sonu anlamış değilim yaş ortalaması 12'ye düştü resmen.
Hocam boşverin, genelde milletin amacı üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek olduğu için çok da "şey" yapmamak lazım. Yardımcı olabilecek adam olsa, kalanlar da bilgilense ya da görmezden gelse olmaz. Klasik Türk insanı/çocuk yapacak bir şey yok. Teşekkür ediyorum bu arada. GPU ve CPU'yu özellikle CPU'yu alabilecek çıkar belki. Hadi GPU mobil falansa belki ama CPU kullanılabilir belki.

Geri
Yukarı