Tulpar T5 v17.1 laptop düşük FPS sorunu

karoas

Decapat
11 gün önce almış olduğum 6GB GTX 1060 model ekran kartlı laptop CSGO ve PUBG'de beklediğim performansı vermiyor. PUBG very low ayarlarda FPS 70'i asla geçmezken(ortalama 55), CSGO'da 150'yi geçmiyor(ortalama 130). ultra ayarlara alınca performans olarak PUBG'de 10-15 FPS, CSGO'da 30 FPS düşüş oluyor. Very low ayarlarda beklentim PUBG için 80'nin, CSGO için 170'in altına düşmemesiydi. RAM şuan 8 GB ilerde 16 GB yapmak üzere böyle aldım. Ayrıca PUBG aksiyonlu yerlerde 40'a düşüyor FPS. Bu kadar para verip bu FPS değerleri şaşırttı beni.

Not: Monster Performans modu açık, Nvidia denetim masası ayarları yapılı, W10 oyun modu kapalı. size 15 gün koşulsuz iade hakkımı kullanıp geri mi vereyim yoksa sorun RAM veya başka sebepli olabilir mi?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer sorunu yaşayanlar 16 gb ram olduğunda düzeldiğini söylemişlerdi. Bence bununla alakası yok fakat şöyle bir şey var. Ben de aynı modeli sipariş ettim ve bu ekran kartlarında örneğin cs go oynarken ekran kartı pcyi yormamak için %100 kullanılmıyor, o yüzden fps öyle gözüküyor. Pubg'de ise optimizasyon sıkıntılı ve benchmark testlerinde ultra ayarlarda genelde 50-60 arasında zaten. Belki lowa alınca cs go örneğindeki gibi ekran kartı kendini kısıyor olabilir. Ekran zaten 60hz olduğu için fazlası çok fark eder mi bilmiyorum.

X

Ben biraz kurcaladım. Oyun esnasında 1 saniyeliğine Intel HD Graphics'e geçmeye çalışıyor ve sonra tekrar 1060'a geçiyor. Bunu kararsız bir şekilde 30 saniye ile birkaç dakikada bir yapıyor. O aşamada FPS 10'a kadar düşebiliyor. Ancak henüz bunu çözemed.
Ben biraz kurcaladım. Oyun esnasında 1 saniyeliğine Intel HD Graphics'e geçmeye çalışıyor ve sonra tekrar 1060'a geçiyor. Bunu kararsız bir şekilde 30 saniye ile birkaç dakikada bir yapıyor. O aşamada FPS 10'a kadar düşebiliyor. Ancak henüz bunu çözemedim.
Aynı sorunla başbaşa kaldım. Sorunu çözebildiyseniz yazabilir misiniz acaba?

Çok uzun zaman oldu. :) Yanlış hatırlamıyorsam ayarlardan Intel'i komple kapatmıştım. Nvidia ayarlarından yapabilirsin bunu. (Hatırladığım kadarıyla)
Konu Dışı: Hocam ben Sprite, siz buralara gelir miydiniz? :D

Hocam Intel UHD devre dışı bırakınca dahili ekranda görüntü gidiyor diye biliyordum, deneyimlerim bu yöndeydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı