Tulpar T5 v17.1 laptop düşük FPS sorunu

karoas

Decapat
11 gün önce almış olduğum 6GB GTX 1060 model ekran kartlı laptop CSGO ve PUBG'de beklediğim performansı vermiyor. PUBG very low ayarlarda FPS 70'i asla geçmezken(ortalama 55), CSGO'da 150'yi geçmiyor(ortalama 130). ultra ayarlara alınca performans olarak PUBG'de 10-15 FPS, CSGO'da 30 FPS düşüş oluyor. Very low ayarlarda beklentim PUBG için 80'nin, CSGO için 170'in altına düşmemesiydi. RAM şuan 8 GB ilerde 16 GB yapmak üzere böyle aldım. Ayrıca PUBG aksiyonlu yerlerde 40'a düşüyor FPS. Bu kadar para verip bu FPS değerleri şaşırttı beni.

Not: Monster Performans modu açık, Nvidia denetim masası ayarları yapılı, W10 oyun modu kapalı. size 15 gün koşulsuz iade hakkımı kullanıp geri mi vereyim yoksa sorun RAM veya başka sebepli olabilir mi?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla bende abra a5 v13.4 var gtx 1050ti ile csde 150-200fps alıyorum cözünürlük 1600x900 diğer ayarlar ortalama pubgde ise 1360x768 low ayarlarda 50-80(çok nadir 40-45) fps alıyorum pubg biraz sıkıntılı optimizasyon olarak.Karşılaştırmayı kendin yapabilirsin benim değerlerimle.
Bendeki sıkıntı ekran kartı 90 dereceye kadar ısınıyor sende var mı öyle bir şey?

Bu arada ben oyun modunu kullanıyorum genelde pek bir fark olmaz performans moduyla arasında ama aklında bulunsun.

Bende anlamlandırabilmiş değilim şuan görünene göre daha kötü performans için 1300 tl fazla vermişiz gibi duruyor :D
Monsterı arayıp sordun mu hiç ? Ben gittim yetkili servis FPS değerleri normal, yeni versiyon ekran kartlarında performans değil de kalite sunmaya çalışıyor vs dedi. Daha düşük bir sistem nasıl aynı ya da daha fazla FPS veriyor dediğimde, görüntüleri sendeki kadar kaliteli olamaz tarzı bir şey dedi.

Edit: RAM kaçtı hocam senin?

Monsterı arayıp sordun mu hiç ? Ben gittim yetkili servis FPS değerleri normal, yeni versiyon ekran kartlarında performans değil de kalite sunmaya çalışıyor vs dedi. Daha düşük bir sistem nasıl aynı ya da daha fazla FPS veriyor dediğimde, görüntüleri sendeki kadar kaliteli olamaz tarzı bir şey dedi.

Ram 8 test ettiğim cihazda öyle. Kalitede gözle görülür bir fark göremedim açıkcası bugün arayacağım işlerim çok yoğun gitmeye fırsat bulamıyorum asıl hedefim gitmek. Ben oyun geliştiricisiyim hem rahat çalışayım hem rahat oynayayım diye sırf gittim 1060 aldım. Çalışırken de oynarken de aynı performansı alıyorum ne gerek vardı ki diyorum şimdi de :)

Orda biraz saçmalamış gibime geldi. Ben de 1070'li Alienware kullanıyorum ama yüksek fps mi yoksa yüksek kalite mi almak istediğime kendim karar veriyorum.

Ben biraz kurcaladım. Oyun esnasında 1 saniyeliğine Intel HD Graphics'e geçmeye çalışıyor ve sonra tekrardan 1060'a geçiyor. Bunu kararsız bir şekilde 30 saniye ile birkaç dakikada bir yapıyor. O aşamada FPS 10'a kadar düşebiliyor. Ancak henüz bunu çözemedim.

Valla bende abra a5 v13.4 var gtx 1050ti ile csde 150-200fps alıyorum cözünürlük 1600x900 diğer ayarlar ortalama pubgde ise 1360x768 low ayarlarda 50-80(çok nadir 40-45) fps alıyorum pubg biraz sıkıntılı optimizasyon olarak.Karşılaştırmayı kendin yapabilirsin benim değerlerimle.
Bendeki sıkıntı ekran kartı 90 dereceye kadar ısınıyor sende var mı öyle bir şey?

Bu arada ben oyun modunu kullanıyorum genelde pek bir fark olmaz performans moduyla arasında ama aklında bulunsun.
90 derece oluyor ise teknik servisi ara bence

Geri
Yukarı