Anakartım kasaya zor sığdı

Everest titan kullanıyorum. Ama güç kaynağı olmadan aldım. Kendim farklı güç kaynağı taktım.
Kasa olarak oldukça güzel kasa hava akımı iyi. Ben 280mm radyatör uyumu için aldım, oldukça geniş bir kasa. Fakat güç kaynağı ile birlikte o fiyata alınmasını önermem.

Psu dahil olacak kasaya
Sizin en az yaklaşık 500W PSU'ya ihtiyacınız var. O yüzden şu modelleri öneriyorum:
Aerocool SI 5200
Aerocool Quartz
Teknobiyotik sitesinden bunları alabilirsiniz.
İtopya sitesinde PSU ile satılmadığı için - en azından ben öyle gördüm -
Corsair VS650 PSU aldığınızda 450 TL bütçe kalıyor.
Thermaltake View 22
Corsair Carbide 275R
gibi kasalar kalıyor.
Zamanım olmadığı için çok detaylı bakamadım hatta bazıları ATX kasa bile olmayabilir. Sizde İtopya, Sinerji, Teknobiyotik gibi siteler üzerinden araştırıp X kasayı mı alayım Y kasayı mı alayım derseniz daha iyi olur.
Sizin fikirleriniz daha önemli tabi.

Bu ikisinin birbirinden ne farkı var? Ben pek bir fark göremedim ama size danışayım birde.

Bu ikisinin birbirinden ne farkı var? Ben pek bir fark göremedim ama size danışayım birde.
Dark kasalara yönelmeyin bence. Bir çok kullanıcı hava akışından memnun değil.
Aralarındaki fark ise birinde köşeli ARGB diğerinde dairesel RGB fanlar kullanılmış. Dark Vision kasası biraz daha büyük. Görebildiğim farklar bunlar.

Bu sisteme 650W yeter mi diyorsunuz? Overclock işlemleri filan dahil?
Onun için bir şey diyemeyeceğim, bilgim yok. Ancak benim tavsiye ettiğim kasa baya kaliteli, arkadaşıma aldırmıştım geçende vatan indiriminden 600 liranın biraz altındaydı yanılmıyorsam fiyatı. O beğendi kalitesini. 650W 80+ normalde sisteminiz için yeterli ancak OC yapınca gereken Watt ne kadar artar bilemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı